Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag 30 nov scratch 2015-11-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 30 nov scratch 2015-11-30

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
14 S+1 -450 12 35% 12 35.0%4EK65423210432 1053Kn108EK5Kn765
24 S= -620 6 18% 18 26.5%D1098548865DKn5 EKn2D75ED79762
Rond 2, som ÖV mot par 40, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
33NT Ö-3 -300 4 12% 22 21.7%KD7E6DKn1043EKn9 E109D5875D10752
42 Ö-1 -100 15 44% 37 27.2%ED942D87473E6 K86K103K984298
Rond 3, som NS mot par 41, Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg
53 V= -140 10 29% 47 27.6%84D1072K10D10754 Kn7385EDKn4E983
65 S-1 -50 0 0% 47 23.0%K8K9863E98E42 EDKnDKn7D53KKn75
Rond 4, som NS mot par 42, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
74 N+2 680 17 50% 64 26.9%KDKn5K3EK10653E 10864ED7242K94
83NT Ö-3 150 31 91% 95 34.9%DKn72E107210KKn92 K83Kn854K76E104
Rond 5, som NS mot par 31, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
94 S+1 450 23 68% 118 38.6%EKn93964Kn52DKn9 DEKKn1085E109764
10Pass 15 44% 133 39.1%D6484EK976974 Kn5Kn975242EK103
Rond 6, som ÖV mot par 32, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
114 S-1 50 30 88% 163 43.5%EKn103109642D1062 Kn62E2K3K97543
124 Ö-1 -50 9 26% 172 42.1%KKn10Kn10943K32108 D873EK8D87K72
Rond 7, som NS mot par 33, Milan Korac - Gunilla Wallin
134 N+2 680 5 15% 177 40.0%D64ED2EKn96E32 EK3K1095353KD8
142D S= 470 34 100% 211 44.3%874DDKn72K8764 932EKn109753E95
Rond 8, som NS mot par 34, Klas Bellander - Mats Holm
151NT Ö-1 50 24 71% 235 46.1%E5E97Kn10875D103 DKn98Kn852D432K
164 S= 420 5 15% 240 44.1%65D976KD7E543 EKn107EK1085Kn9K9
Rond 9, som NS mot par 35, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
174 N-1 -50 25 74% 265 45.9%Kn874D63D3EDKn7 K2Kn982K7K9832
185 N-1 -100 6 18% 271 44.3%KKn983K8E106432 52E1032EK732K5
Rond 10, som NS mot par 36, Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger
194 Ö= -620 10 29% 281 43.5%1097275Kn7610865 D84E3EK1032K74
203NT Ö= -600 1 3% 282 41.5%D954Kn62D9EKn87 K108D9531073D94
Rond 11, som NS mot par 37, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
21Pass 4 12% 286 40.1%10986E974E62K10 752KD2K107DKn54
222 Ö-1 100 22 65% 308 41.2%D31042KDKn102KKn8 KKn75DKn8975D104
Rond 12, som NS mot par 38, Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange
233NT Ö+1 -630 25 74% 333 42.7%D49852D743942 975D10743KKn276
243NT N-1 -50 4 12% 337 41.4%EKn5EKD872E1095 972642KKn3DKn76