Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag 30 nov scratch 2015-11-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 30 nov scratch 2015-11-30

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger
14 S+1 -450 12 35% 12 35.0%4EK65423210432 1053Kn108EK5Kn765
24 S-1 100 26 76% 38 55.5%D1098548865DKn5 EKn2D75ED79762
Rond 2, som NS mot par 37, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
33 N-1 -50 18 53% 56 54.7%Kn542Kn10892K864 863K97432EK63
42 Ö= -110 7 21% 63 46.2%Kn1053Kn2ED5DKn103 7E965Kn106K7542
Rond 3, som NS mot par 38, Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange
54 V-2 100 34 100% 97 57.0%84D1072K10D10754 Kn7385EDKn4E983
64NT S+1 460 27 79% 124 60.7%K8K9863E98E42 EDKnDKn7D53KKn75
Rond 4, som NS mot par 39, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
76 N= 1430 31 91% 155 65.0%KDKn5K3EK10653E 10864ED7242K94
84D V-2 300 34 100% 189 69.4%DKn72E107210KKn92 K83Kn854K76E104
Rond 5, som ÖV mot par 40, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
94 S-1 50 31 91% 220 71.8%K854D7383E842 107622KDK107653
103 V-2 -200 3 9% 223 65.5%K1093ED103D3852 E872K6Kn1085DKn6
Rond 6, som NS mot par 41, Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg
114 S= 420 21 62% 244 65.2%10985D98765ED8 KD743K4Kn75EKn8
123 Ö-3 150 33 97% 277 67.8%E962DE65E9654 547652Kn1094DKn3
Rond 7, som NS mot par 42, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
133NT N+4 720 16 47% 293 66.2%D64ED2EKn96E32 EK3K1095353KD8
142 S-1 -50 15 44% 308 64.6%874DDKn72K8764 932EKn109753E95
Rond 8, som NS mot par 31, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
151 S-1 -100 12 35% 320 62.7%E5E97Kn10875D103 DKn98Kn852D432K
164 S+1 450 21 62% 341 62.6%65D976KD7E543 EKn107EK1085Kn9K9
Rond 9, som NS mot par 32, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
173 V= -110 9 26% 350 60.5%Kn874D63D3EDKn7 K2Kn982K7K9832
183NT N+2 660 31 91% 381 62.2%KKn983K8E106432 52E1032EK732K5
Rond 10, som NS mot par 33, Milan Korac - Gunilla Wallin
192 Ö+2 -170 23 68% 404 62.5%1097275Kn7610865 D84E3EK1032K74
202 Ö+2 -130 15 44% 419 61.5%D954Kn62D9EKn87 K108D9531073D94
Rond 11, som NS mot par 34, Klas Bellander - Mats Holm
211NT V-2 100 19 56% 438 61.3%10986E974E62K10 752KD2K107DKn54
222 Ö-2 200 34 100% 472 63.0%D31042KDKn102KKn8 KKn75DKn8975D104
Rond 12, som ÖV mot par 35, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
234 Ö+1 650 16 47% 488 62.3%EKKn2KKnE98ED108 10863E61065KKn53
241NT N+1 -120 19 56% 507 62.1%KD10610987104432 843DKn53E965K8