Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » måndag 30 nov scratch 2015-11-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 30 nov scratch 2015-11-30

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange
14 S+1 450 22 65% 22 65.0%E72D97376EK98 KDKn986DKn10984D
24 S= 620 28 82% 50 73.5%K76E106104321083 3KKn9432KKn9EK4
Rond 2, som ÖV mot par 39, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
33 S-2 100 22 65% 72 70.7%KD7E6DKn1043EKn9 E109D5875D10752
43 Ö= 140 33 97% 105 77.2%ED942D87473E6 K86K103K984298
Rond 3, som NS mot par 40, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
52 V= -110 19 56% 124 73.0%84D1072K10D10754 Kn7385EDKn4E983
63NT S+2 460 27 79% 151 74.0%K8K9863E98E42 EDKnDKn7D53KKn75
Rond 4, som NS mot par 41, Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg
76 N= 1430 31 91% 182 76.4%KDKn5K3EK10653E 10864ED7242K94
84 V-2 100 25 74% 207 76.1%DKn72E107210KKn92 K83Kn854K76E104
Rond 5, som NS mot par 42, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
94 S+1 450 23 68% 230 75.2%EKn93964Kn52DKn9 DEKKn1085E109764
10Pass 15 44% 245 72.1%D6484EK976974 Kn5Kn975242EK103
Rond 6, som NS mot par 31, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
114 S= 420 21 62% 266 71.2%10985D98765ED8 KD743K4Kn75EKn8
121NT Ö= -90 21 62% 287 70.4%E962DE65E9654 547652Kn1094DKn3
Rond 7, som NS mot par 32, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
133NT N+3 690 11 32% 298 67.5%D64ED2EKn96E32 EK3K1095353KD8
142 S-1 -50 15 44% 313 65.8%874DDKn72K8764 932EKn109753E95
Rond 8, som NS mot par 33, Milan Korac - Gunilla Wallin
152 V-2 100 32 94% 345 67.7%E5E97Kn10875D103 DKn98Kn852D432K
164 S+1 450 21 62% 366 67.3%65D976KD7E543 EKn107EK1085Kn9K9
Rond 9, som ÖV mot par 34, Klas Bellander - Mats Holm
174 S-2 100 17 50% 383 66.3%D963E107545264 E105KEKn109864105
183NT N+2 -660 3 9% 386 63.1%104987651054DKn7 ED76DKn4DKn9698
Rond 10, som ÖV mot par 35, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
194 Ö= 620 24 71% 410 63.5%Kn53KKn109862D95 EK6D484EDKn932
202 Ö+2 130 19 56% 429 63.1%62E7EKKn62K532 EKn73K1084854106
Rond 11, som NS mot par 36, Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger
213 V-4 200 32 94% 461 64.6%10986E974E62K10 752KD2K107DKn54
222 N+1 110 28 82% 489 65.4%D31042KDKn102KKn8 KKn75DKn8975D104
Rond 12, som NS mot par 37, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
235 Ö= -600 28 82% 517 66.1%D49852D743942 975D10743KKn276
243NT N+1 430 33 97% 550 67.4%EKn5EKD872E1095 972642KKn3DKn76