Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Björn Karlsson - Ann Bomark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
13 N+1 170 18.0 43% 18 43.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
22 V-1 50 37.0 88% 55 65.5%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som NS mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
33NT Ö+1 -630 36.0 86% 91 72.3%653984Kn4109832 EKn2D329763265
45 N= 600 8.0 19% 99 59.0%EK32K73EKn8524 DD1042KD10EKn975
Rond 3, som NS mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
53 N+1 170 38.0 90% 137 65.2%97ED10876E8754 E1054Kn103EK10983
63NT N= 400 42.0 100% 179 71.0%10Kn52D76532K93 K8432K743KEDKn
Rond 4, som ÖV mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
76 Ö= 1430 36.0 86% 215 73.1%EKKn1095EKD73310 D76876EDKn8764
82 V= 110 28.0 67% 243 72.4%3Kn942K52DKn965 K1072K863976EK
Rond 5, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
94 N+2 -480 12.0 29% 255 67.6%D978KKn1086K875 532Kn59543EKn94
104D Ö-2 -500 22.0 52% 277 66.0%DKn10858D764E94 EK32D3Kn10982Kn3
Rond 6, som ÖV mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
113 V-1 -50 6.0 14% 283 61.3%1095K1076KD7432 E6E4K1095432109
121 N+2 -140 15.0 36% 298 59.2%104396Kn76310973 D9KKn84D9EKKn82
Rond 7, som NS mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
131NT Ö= -90 21.0 50% 319 58.5%KKn108531084Kn1087 E9821064D93ED3
144 V-2 100 34.0 81% 353 60.1%D10Kn85109762872 7642E1043EKKn5Kn
Rond 8, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
154 N-2 -200 3.0 7% 356 56.5%EKD6EKn5E410732 854D73KD98Kn64
163 N= 110 33.0 79% 389 57.9%3Kn842K93ED954 ED86253E761063
Rond 9, som ÖV mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
171NT S-1 50 1.0 2% 390 54.6%Kn10542KD102D1087 9E9876EKn76EKn4
185NT Ö+1 490 27.0 64% 417 55.2%KKn92KKn10KD8653 EDED4EKn10421097
Rond 10, som NS mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
193NT V+1 -630 6.0 14% 423 53.0%K9E7632E10D642 D1083289876598
203D Ö= -730 1.0 2% 424 50.5%Kn6DKn2ED64EKKn7 82K1084K1098642
Rond 11, som NS mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
212 N+2 130 42.0 100% 466 52.8%Kn96D6EKDKn10875 E75Kn7DKn865329
224 N-1 -50 23.0 55% 489 52.9%107KnKD872Kn10986 983E1096EKn6K42
Rond 12, som NS mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
233 V+2 -150 22.0 52% 511 52.9%10EKn1092E82DKn93 87543K8753864
243NT V+2 -460 9.0 21% 520 51.5%65932K9875853 EK1098Kn754Kn3D2