Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Per Boberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
14 N= 420 36.0 86% 36 86.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
22 V+1 -140 9.0 21% 45 53.5%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som NS mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
35NT V+1 -690 16.0 38% 61 48.3%653984Kn4109832 EKn2D329763265
43NT N+1 630 21.0 50% 82 48.8%EK32K73EKn8524 DD1042KD10EKn975
Rond 3, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
52 S+2 -170 4.0 10% 86 41.0%Kn632KnK96Kn7652 KD84K9532D42D
62 S-2 100 39.0 93% 125 49.7%EKn97E109Kn1091076 D65D86E848542
Rond 4, som ÖV mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
74 Ö+1 650 3.0 7% 128 43.6%EKKn1095EKD73310 D76876EDKn8764
83 V-1 -50 15.0 36% 143 42.6%3Kn942K52DKn965 K1072K863976EK
Rond 5, som ÖV mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
91 N+3 -170 40.0 95% 183 48.4%D978KKn1086K875 532Kn59543EKn94
103 Ö= 140 40.0 95% 223 53.1%DKn10858D764E94 EK32D3Kn10982Kn3
Rond 6, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
112 V+1 -110 18.0 43% 241 52.2%Kn743D653DKn8E8 KD82Kn982E7Kn65
123 S+1 170 37.0 88% 278 55.2%E8ED732E1054D4 KKn7652105K8265
Rond 7, som NS mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
133NT Ö-1 100 33.0 79% 311 57.0%KKn108531084Kn1087 E9821064D93ED3
144 V= -420 0.0 0% 311 52.9%D10Kn85109762872 7642E1043EKKn5Kn
Rond 8, som ÖV mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
153NT N+1 -630 2.0 5% 313 49.7%1022Kn107652KD85 Kn973K1098643E9
161NT V-3 -300 0.0 0% 313 46.6%1097KD106Kn1042Kn7 KKn54E97D85K82
Rond 9, som NS mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
172 N-1 -50 41.0 98% 354 49.6%ED87643K85K63 K3Kn59432D10952
183NT V+2 -460 27.0 64% 381 50.4%758632KD863Kn4 108643975975E2
Rond 10, som NS mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
192 V+1 -110 34.0 81% 415 52.1%K9E7632E10D642 D1083289876598
203 Ö= -140 22.0 52% 437 52.0%Kn6DKn2ED64EKKn7 82K1084K1098642
Rond 11, som NS mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
213 V-1 50 38.0 90% 475 53.9%Kn96D6EKDKn10875 E75Kn7DKn865329
222 V= -110 11.0 26% 486 52.6%107KnKD872Kn10986 983E1096EKn6K42
Rond 12, som NS mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
235 V= -600 9.0 21% 495 51.2%10EKn1092E82DKn93 87543K8753864
242NT Ö+1 -150 37.0 88% 532 52.8%65932K9875853 EK1098Kn754Kn3D2