Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
13 Ö-1 50 4.0 10% 4 10.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
23 V= -140 9.0 21% 13 15.5%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som ÖV mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
33NT V+3 690 26.0 62% 39 31.0%D874E5EK8EKn74 K109KKn1076D105KD
45 N= -600 34.0 81% 73 43.5%8765EKn943D1086 Kn1094865976K32
Rond 3, som ÖV mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
53NT S-1 100 24.0 57% 97 46.2%Kn632KnK96Kn7652 KD84K9532D42D
61 S= -80 30.0 71% 127 50.3%EKn97E109Kn1091076 D65D86E848542
Rond 4, som ÖV mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
76 Ö= 1430 36.0 86% 163 55.4%EKKn1095EKD73310 D76876EDKn8764
83 V-2 -100 10.0 24% 173 51.5%3Kn942K52DKn965 K1072K863976EK
Rond 5, som NS mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
94 N+1 450 11.0 26% 184 48.7%EK1064EKD10672D Kn897432ED10632
104 Ö-1 100 9.0 21% 193 45.9%974KKn9765EKK2 6E104253D108765
Rond 6, som NS mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
112 V+2 -130 6.0 14% 199 43.0%Kn743D653DKn8E8 KD82Kn982E7Kn65
123 V-3 150 33.0 79% 232 46.0%E8ED732E1054D4 KKn7652105K8265
Rond 7, som ÖV mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
134 V-3 -300 1.0 2% 233 42.6%D53K97EK76542 764EDKn2Kn52K96
142 N+1 -110 3.0 7% 236 40.1%KKn8KD762DEK53 E9539843D10964
Rond 8, som NS mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
152NT S= 120 24.0 57% 260 41.2%EKD6EKn5E410732 854D73KD98Kn64
161NT Ö+1 -120 5.0 12% 265 39.4%3Kn842K93ED954 ED86253E761063
Rond 9, som NS mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
172 V+3 -200 17.0 40% 282 39.4%ED87643K85K63 K3Kn59432D10952
183NT V+1 -430 32.0 76% 314 41.4%758632KD863Kn4 108643975975E2
Rond 10, som NS mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
192 V+2 -130 26.0 62% 340 42.5%K9E7632E10D642 D1083289876598
203 Ö= -140 22.0 52% 362 43.0%Kn6DKn2ED64EKKn7 82K1084K1098642
Rond 11, som NS mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
213 S-1 -100 28.0 67% 390 44.1%Kn96D6EKDKn10875 E75Kn7DKn865329
222 V= -110 11.0 26% 401 43.3%107KnKD872Kn10986 983E1096EKn6K42
Rond 12, som NS mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
233 V+2 -150 22.0 52% 423 43.7%10EKn1092E82DKn93 87543K8753864
243NT Ö+2 -460 9.0 21% 432 42.8%65932K9875853 EK1098Kn754Kn3D2