Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ingrid Wallin - Ann Lange

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
14 N= 420 36.0 86% 36 86.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
22 V+1 -140 9.0 21% 45 53.5%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som NS mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
34 Ö+2 -680 23.0 55% 68 54.0%653984Kn4109832 EKn2D329763265
43NT S= 600 8.0 19% 76 45.2%EK32K73EKn8524 DD1042KD10EKn975
Rond 3, som ÖV mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
52 N= -110 17.0 40% 93 44.2%Kn632KnK96Kn7652 KD84K9532D42D
62 S+2 -170 5.0 12% 98 38.8%EKn97E109Kn1091076 D65D86E848542
Rond 4, som NS mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
74 Ö+2 -680 29.0 69% 127 43.1%43Kn102KD984953 829654EKn1052K2
82 V= -110 14.0 33% 141 41.9%E9865107D83832 DKn4ED5EKn1041074
Rond 5, som NS mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
94 N+1 450 11.0 26% 152 40.1%EK1064EKD10672D Kn897432ED10632
103 Ö= -140 2.0 5% 154 36.6%974KKn9765EKK2 6E104253D108765
Rond 6, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
112 V= -90 26.0 62% 180 38.9%Kn743D653DKn8E8 KD82Kn982E7Kn65
123 S+1 170 37.0 88% 217 43.0%E8ED732E1054D4 KKn7652105K8265
Rond 7, som NS mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
133 Ö-3 300 41.0 98% 258 47.2%KKn108531084Kn1087 E9821064D93ED3
144 Ö= -130 16.0 38% 274 46.6%D10Kn85109762872 7642E1043EKKn5Kn
Rond 8, som NS mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
153 N-1 -100 13.0 31% 287 45.5%EKD6EKn5E410732 854D73KD98Kn64
161NT V-1 100 27.0 64% 314 46.7%3Kn842K93ED954 ED86253E761063
Rond 9, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
172 V+3 -200 17.0 40% 331 46.3%ED87643K85K63 K3Kn59432D10952
186NT V= -990 1.0 2% 332 43.8%758632KD863Kn4 108643975975E2
Rond 10, som ÖV mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
192NT V+1 150 21.0 50% 353 44.2%Kn654KKn5KKn4275 E7D1094D3EKKn103
203D Ö= 730 41.0 98% 394 46.9%EKD97436973210 105E9753Kn85D53
Rond 11, som ÖV mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
212 N= -90 2.0 5% 396 44.9%K1043K84394643 D82E10952K107E2
223 V-2 -200 1.0 2% 397 42.9%D42D421053E753 EKKn65K875394D
Rond 12, som ÖV mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
233 N-1 100 7.0 17% 404 41.8%KD962D64109645 EKn3KDKn75EK1072
243NT V= 400 13.0 31% 417 41.3%DKn7428E64K1074 3EKD106D102EKn96