Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Anders Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
1Pass 2.0 5% 2 5.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
22 V+1 -140 9.0 21% 11 13.0%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som ÖV mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
33NT V+2 660 13.0 31% 24 19.0%D874E5EK8EKn74 K109KKn1076D105KD
43NT N+2 -660 10.0 24% 34 20.2%8765EKn943D1086 Kn1094865976K32
Rond 3, som NS mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
52 V= -110 14.0 33% 48 22.8%97ED10876E8754 E1054Kn103EK10983
61 S+1 110 17.0 40% 65 25.7%10Kn52D76532K93 K8432K743KEDKn
Rond 4, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
74 Ö+2 -680 29.0 69% 94 31.9%43Kn102KD984953 829654EKn1052K2
84 V-1 50 27.0 64% 121 35.9%E9865107D83832 DKn4ED5EKn1041074
Rond 5, som NS mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
94 N+1 450 11.0 26% 132 34.8%EK1064EKD10672D Kn897432ED10632
104 N+1 650 28.0 67% 160 38.0%974KKn9765EKK2 6E104253D108765
Rond 6, som NS mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
112 V+2 -130 6.0 14% 166 35.8%Kn743D653DKn8E8 KD82Kn982E7Kn65
122 N= 90 18.0 43% 184 36.4%E8ED732E1054D4 KKn7652105K8265
Rond 7, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
132 Ö-1 100 33.0 79% 217 39.7%KKn108531084Kn1087 E9821064D93ED3
145D Ö-1 100 34.0 81% 251 42.6%D10Kn85109762872 7642E1043EKKn5Kn
Rond 8, som NS mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
152 N-1 -100 13.0 31% 264 41.9%EKD6EKn5E410732 854D73KD98Kn64
161NT Ö-1 100 27.0 64% 291 43.2%3Kn842K93ED954 ED86253E761063
Rond 9, som ÖV mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
172 N-2 100 6.0 14% 297 41.5%Kn10542KD102D1087 9E9876EKn76EKn4
183NT V+3 490 27.0 64% 324 42.8%KKn92KKn10KD8653 EDED4EKn10421097
Rond 10, som ÖV mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
192 N-2 100 4.0 10% 328 41.1%Kn654KKn5KKn4275 E7D1094D3EKKn103
203 N-5 500 38.0 90% 366 43.5%EKD97436973210 105E9753Kn85D53
Rond 11, som ÖV mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
214 N-1 100 14.0 33% 380 43.0%K1043K84394643 D82E10952K107E2
222 V-1 -100 10.0 24% 390 42.1%D42D421053E753 EKKn65K875394D
Rond 12, som NS mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
235 V= -600 9.0 21% 399 41.2%10EKn1092E82DKn93 87543K8753864
243 V+2 -150 37.0 88% 436 43.2%65932K9875853 EK1098Kn754Kn3D2