Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Nicolae Östner - Boguslaw Wlodarczyk

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
12 N+3 200 25.0 60% 25 60.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
22NT V= -120 18.0 43% 43 51.5%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som NS mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
33NT Ö+2 -660 29.0 69% 72 57.3%653984Kn4109832 EKn2D329763265
43NT S+3 690 39.0 93% 111 66.2%EK32K73EKn8524 DD1042KD10EKn975
Rond 3, som NS mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
54 N= 620 42.0 100% 153 73.0%97ED10876E8754 E1054Kn103EK10983
63 S+1 170 37.0 88% 190 75.5%10Kn52D76532K93 K8432K743KEDKn
Rond 4, som NS mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
76 Ö= -1430 6.0 14% 196 66.7%43Kn102KD984953 829654EKn1052K2
83 N= 140 36.0 86% 232 69.1%E9865107D83832 DKn4ED5EKn1041074
Rond 5, som ÖV mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
95 S+1 -480 12.0 29% 244 64.7%D978KKn1086K875 532Kn59543EKn94
104 N+1 -650 14.0 33% 258 61.5%DKn10858D764E94 EK32D3Kn10982Kn3
Rond 6, som ÖV mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
114 V= 130 36.0 86% 294 63.7%1095K1076KD7432 E6E4K1095432109
124 S-1 100 31.0 74% 325 64.6%104396Kn76310973 D9KKn84D9EKKn82
Rond 7, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
132NT Ö= 120 36.0 86% 361 66.2%D53K97EK76542 764EDKn2Kn52K96
143 Ö+2 150 33.0 79% 394 67.1%KKn8KD762DEK53 E9539843D10964
Rond 8, som NS mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
153NT N= 600 36.0 86% 430 68.4%EKD6EKn5E410732 854D73KD98Kn64
163 N-2 -100 12.0 29% 442 65.9%3Kn842K93ED954 ED86253E761063
Rond 9, som NS mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
173 Ö+1 -170 30.0 71% 472 66.2%ED87643K85K63 K3Kn59432D10952
183NT V+3 -490 15.0 36% 487 64.6%758632KD863Kn4 108643975975E2
Rond 10, som ÖV mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
191NT V+2 150 21.0 50% 508 63.8%Kn654KKn5KKn4275 E7D1094D3EKKn103
201NT N-2 200 36.0 86% 544 64.9%EKD97436973210 105E9753Kn85D53
Rond 11, som NS mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
213 V+1 -170 13.0 31% 557 63.3%Kn96D6EKDKn10875 E75Kn7DKn865329
222 V= -110 11.0 26% 568 61.6%107KnKD872Kn10986 983E1096EKn6K42
Rond 12, som NS mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
235 Ö= -600 9.0 21% 577 59.8%10EKn1092E82DKn93 87543K8753864
243NT V+2 -460 9.0 21% 586 58.2%65932K9875853 EK1098Kn754Kn3D2