Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
12 N= 110 6.0 14% 6 14.0%D107EKn764KD1083 K82D32Kn742E42
21NT V-1 50 37.0 88% 43 51.0%Kn1079543K43E105 ED938D7652K84
Rond 2, som NS mot par 11, Richard Korse - Svante Berglund
35NT Ö+1 -690 16.0 38% 59 46.7%653984Kn4109832 EKn2D329763265
43NT S+1 630 21.0 50% 80 47.5%EK32K73EKn8524 DD1042KD10EKn975
Rond 3, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Tommy Lööf
52NT S+1 150 34.0 81% 114 54.2%97ED10876E8754 E1054Kn103EK10983
62 S= 110 17.0 40% 131 51.8%10Kn52D76532K93 K8432K743KEDKn
Rond 4, som NS mot par 21, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
74 Ö+3 -710 17.0 40% 148 50.1%43Kn102KD984953 829654EKn1052K2
82 V+1 -140 5.0 12% 153 45.4%E9865107D83832 DKn4ED5EKn1041074
Rond 5, som NS mot par 20, Mikael Palade - Lennart Tenland
94 N+2 480 30.0 71% 183 48.2%EK1064EKD10672D Kn897432ED10632
104 N+1 650 28.0 67% 211 50.1%974KKn9765EKK2 6E104253D108765
Rond 6, som NS mot par 19, Mona Andersson - Gunnel Gille
113 V-1 50 36.0 86% 247 53.4%Kn743D653DKn8E8 KD82Kn982E7Kn65
123 N-1 -100 11.0 26% 258 51.1%E8ED732E1054D4 KKn7652105K8265
Rond 7, som ÖV mot par 18, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
131NT Ö= 90 21.0 50% 279 51.0%D53K97EK76542 764EDKn2Kn52K96
145D Ö-1 -100 8.0 19% 287 48.7%KKn8KD762DEK53 E9539843D10964
Rond 8, som ÖV mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
152NT S-1 100 29.0 69% 316 50.1%1022Kn107652KD85 Kn973K1098643E9
16Pass 22.0 52% 338 50.2%1097KD106Kn1042Kn7 KKn54E97D85K82
Rond 9, som ÖV mot par 16, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
173 V+2 200 25.0 60% 363 50.8%Kn10542KD102D1087 9E9876EKn76EKn4
183NT V+3 490 27.0 64% 390 51.5%KKn92KKn10KD8653 EDED4EKn10421097
Rond 10, som NS mot par 15, Peter Perulf - Göran Nyqvist
192 V+1 -110 34.0 81% 424 53.1%K9E7632E10D642 D1083289876598
203 Ö+1 -170 9.0 21% 433 51.5%Kn6DKn2ED64EKKn7 82K1084K1098642
Rond 11, som NS mot par 14, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
213NT N-5 -500 0.0 0% 433 49.0%Kn96D6EKDKn10875 E75Kn7DKn865329
223 V-1 100 32.0 76% 465 50.2%107KnKD872Kn10986 983E1096EKn6K42
Rond 12, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
234 V= 130 13.0 31% 478 49.4%KD962D64109645 EKn3KDKn75EK1072
243NT V+3 490 40.0 95% 518 51.3%DKn7428E64K1074 3EKD106D102EKn96