Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP 2015-11-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP 2015-11-15

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Per Boberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
14 N+2 480 7.0 58% 7 58.0%EK8EKn873284Kn2 64D54EKKn7K643
22 V+2 -170 3.0 25% 10 41.5%Kn102K3Kn9KKn10532 E85484D875E86
Rond 2, som ÖV mot par 7, Johnny Nielsen - Bodil Wikström
36 V= 1430 7.0 58% 17 47.0%KD9865DKn538EKn E104E986EKD2K5
44 Ö+2 170 3.0 25% 20 41.5%Kn2EK82E975452 ED84397KD83K3
Rond 3, som ÖV mot par 8, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
53NT N= -600 8.0 67% 28 46.6%9432Kn9654D726 Kn87D72E43E842
63NT Ö-2 -200 0.0 0% 28 38.8%97E8EK732E1042 DKn426532109DKn6
Rond 4, som NS mot par 9, Anders Olsson - Sten Ahlgren
72 V-3 300 12.0 100% 40 47.6%EKn8K942964K54 K1042D73KKn7Kn107
82 S+1 140 9.0 75% 49 51.0%K92EDKn10Kn109984 DKn843K32D7KKn2
Rond 5, som NS mot par 10, Daniel Matus - Stig Unoson
93NT S= 400 5.0 42% 54 50.0%DDKnKD96542DKn8 EKKn1075EK731076
102NT Ö+1 -150 4.0 33% 58 48.3%9875103K72K832 Kn104DKn65ED10945
Rond 6, som ÖV mot par 11, Agneta Dunemark - Ulla Wästberg
113 V-2 -100 6.0 50% 64 48.5%96542473ED1065 D10ED8652EK5K7
124 V+1 450 7.0 58% 71 49.2%Kn10872EKn1063108K K6K975ED6EKn87
Rond 7, Frirond
13  - 7.0 58% 78 49.9%K107542D1057EK10 Kn6EK3Kn95D9532
14  - 7.0 58% 85 50.5%K98KD8D543954 EKn42Kn973109876
Rond 8, som NS mot par 1, Magnus Friberg - Karen Nielsen
153 S+1 130 12.0 100% 97 53.8%Kn105K105D86Kn954 K74E7KKn10942E10
161 V+4 -200 10.0 83% 107 55.6%EKn10863E8431087 K97585752DKn54
Rond 9, som NS mot par 2, Louise Grandinsson - Christina Leander
174 N= 420 8.0 67% 115 56.3%DKn9842K1084332 K10D5EK653E875
183 V-1 50 10.0 83% 125 57.8%E69642D95EDKn2 108532DKn5K7K63
Rond 10, som ÖV mot par 3, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
193NT N+1 -430 3.0 25% 128 56.1%D109843964109Kn2 5ED108EK863763
205 Ö= 600 3.0 25% 131 54.5%E842EK9EKKn1086 D1092EKn103108723
Rond 11, som ÖV mot par 4, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
214 N-3 300 12.0 100% 143 56.7%KKn76432K63375 108DKn98Kn7ED863
223NT N-1 50 8.0 67% 151 57.1%Kn984DKn1075E737 10363D865D10965
Rond 12, som NS mot par 5, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
233 N= 140 8.0 67% 159 57.6%E8D10542KKn3DKn4 K104Kn76E1064853
242 S= 110 9.0 75% 168 58.3%42EDKn758643104 K1098766D97KD9