Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP 2015-11-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP 2015-11-15

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Magnus Friberg - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
14 N+2 -480 5.0 42% 5 42.0%D296D1096ED1085 Kn109753K1053297
2Pass 4.0 33% 9 37.5%KD97652K10D974 9763EDKn10E6432
Rond 2, som NS mot par 16, Gun Bellander - Klas Bellander
36 V= -1430 5.0 42% 14 39.0%72K4Kn764108742 Kn3107210953D963
43NT V+1 -630 3.0 25% 17 35.5%K109D104Kn10D9876 765Kn65362EKn104
Rond 3, som ÖV mot par 10, Daniel Matus - Stig Unoson
53NT N+1 -630 2.0 17% 19 31.8%9432Kn9654D726 Kn87D72E43E842
62 Ö= 90 7.0 58% 26 36.2%97E8EK732E1042 DKn426532109DKn6
Rond 4, som NS mot par 5, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
71 Ö= -70 8.0 67% 34 40.6%EKn8K942964K54 K1042D73KKn7Kn107
82 S= 110 4.0 33% 38 39.6%K92EDKn10Kn109984 DKn843K32D7KKn2
Rond 5, som NS mot par 8, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
93NT N= 400 5.0 42% 43 39.9%DDKnKD96542DKn8 EKKn1075EK731076
102 Ö+3 -200 1.0 8% 44 36.7%9875103K72K832 Kn104DKn65ED10945
Rond 6, som NS mot par 4, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
113 V-2 100 6.0 50% 50 37.9%EKnKKn973DKn984Kn K87310106298432
124 V= -420 10.0 83% 60 41.7%54D84KKn946542 ED9327532D1093
Rond 7, som NS mot par 14, Mats Andersson - Lars Becklén
134 Ö= -620 3.0 25% 63 40.4%ED376ED4Kn8764 98Kn9842K108632
143 N-1 -50 0.0 0% 63 37.5%D105E65Kn62EDKn3 7631042EK7K1082
Rond 8, som ÖV mot par 15, Per Boberg - Kerstin Boberg
153 S+1 -130 0.0 0% 63 35.0%E32DKn832ED763 D986964753K82
161 V+4 200 2.0 17% 65 33.9%D42D92Kn969632 3EKKn10764KD10EK
Rond 9, som ÖV mot par 11, Agneta Dunemark - Ulla Wästberg
174 N-2 100 12.0 100% 77 37.8%E76EKn6DKn87KKn6 5397210942D1094
182 V+2 170 12.0 100% 89 41.2%K873Kn632109874 KDKn974E10E10845
Rond 10, som ÖV mot par 6, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
193NT N+1 -430 3.0 25% 92 40.4%D109843964109Kn2 5ED108EK863763
203NT Ö+2 660 8.0 67% 100 41.7%E842EK9EKKn1086 D1092EKn103108723
Rond 11, som NS mot par 3, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
213 Ö-2 100 6.0 50% 106 42.1%5E104K954KKn942 ED9752ED1086210
223NT N-1 -50 4.0 33% 110 41.7%K75E84KKn104232 ED62K929EKKn84
Rond 12, som ÖV mot par 9, Anders Olsson - Sten Ahlgren
232 N+1 -140 4.0 33% 114 41.3%DKn753K8D52E102 962E93987K976
243D V-3 -500 0.0 0% 114 39.6%DKn5K109KKn107653 E38432E52EKn82