Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » månd 9 nov scratch 2015-11-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

månd 9 nov scratch 2015-11-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Monica Gilhorn - Christina Leander
14 S-1 -50 10.0 31% 10 31.0%KD92DKn10978542 E87E82KDKn7643
23NT N+1 630 19.0 59% 29 45.0%KKn106Kn6D74ED65 E4EKD73Kn106742
Rond 2, som NS mot par 5, Mona Andersson - Louise Nordlindh
33NT N+2 460 23.0 72% 52 54.0%EKn3D932K10642Kn K1042E7E3EK1085
43NT N-2 -200 2.0 6% 54 42.0%10954KDKn1065EK3 DKn32ED7543Kn102
Rond 3, som ÖV mot par 6, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
53NT V-1 -50 1.0 3% 55 34.2%EK9772D1095852 D594EKKn863EK3
64 S+1 -450 12.0 38% 67 34.8%DKn97354283Kn62 K10529KKn72EKD4
Rond 4, som ÖV mot par 7, Carin Ohlson - Vivi-Ann Gretzer
74 Ö= 620 27.0 84% 94 41.9%765EKKn3KnK9654 Kn3D9864E85E72
83NT Ö-1 -50 6.0 19% 100 39.0%EKKn973EKn53EK4 D843E1085109476
Rond 5, som NS mot par 8, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
92 Ö+1 -140 6.0 19% 106 36.8%10754D106K1063KD D832Kn82E92872
104 Ö-1 100 19.0 59% 125 39.0%10EK1084107632Kn8 532DKn532KEK65
Rond 6, som NS mot par 9, Erwin Wilhelm - Jan Öhman
113 V-3 150 29.0 91% 154 43.7%K10957K976EKD5 9632E10852Kn1092
123NT S+3 690 28.0 88% 182 47.4%K8EKD635DKn965 EDKn101094KD974E
Rond 7, som NS mot par 10, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
136NT N+1 1470 23.0 72% 205 49.3%E6E87ED4EK875 KD104KD1095K1062
144 V= -420 3.0 9% 208 46.4%KD10974Kn1075K42 Kn98E869842DKn8
Rond 8, som ÖV mot par 11, Yvonne Tolf - Anita Martinsson
153NT S+2 -660 27.0 84% 235 48.9%D21043Kn95KKn976 973D5287D8532
163NT N-1 50 22.0 69% 257 50.2%Kn85Kn762D641084 K96D847532EKn5
Rond 9, som NS mot par 12, Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
173NT Ö+1 -430 5.0 16% 262 48.2%98610985495EK10 Kn73272KKn73D73
183 S-1 -100 7.0 22% 269 46.7%76E105423KD1065 Kn83KEDKn1098482
Rond 10, som NS mot par 1, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
193NT Ö+4 -720 4.0 13% 273 44.9%D76532Kn858653 D943D10987532Kn
203 Ö-3 300 32.0 100% 305 47.7%D97387K875E76 1054EK54Kn6K843
Rond 11, som NS mot par 2, Milan Korac - Gunilla Wallin
211NT Ö= -90 13.0 41% 318 47.4%108433E103Kn10953 K6K8762KD7D72
224 Ö-1 100 22.0 69% 340 48.4%651074E1064K1062 E982DKn93Kn53D7
Rond 12, som NS mot par 3, Willy Landgren - Bibi Jönsson
233NT Ö= -600 27.0 84% 367 49.9%76210874K6E975 E108952108542Kn2
244 N+2 170 13.0 41% 380 49.5%EKn10E736EK10654 K63Kn42KD108D98