Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Ulf Schjånberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
14 V+1 -450 24 57% 24 57.0%1092E45432D985 7KKn10975286K32
24 Ö-1 50 16 38% 40 47.5%2KD107K652ED72 K856432D87435
Rond 2, som NS mot par 14, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
32NT V-2 200 34 81% 74 58.7%Kn102Kn3EKn7Kn7643 K8653K96232105
43D N= 730 42 100% 116 69.0%1097EK107642D92 83Kn95106EKD863
Rond 3, som ÖV mot par 13, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
53NT Ö+1 430 18 43% 134 63.8%ED632ED103KDKn7 K1043KD56542E10
64 Ö-1 -100 10 24% 144 57.2%KD5K982EK4873 EKn9Kn7654310929
Rond 4, som ÖV mot par 12, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
74 N-3 300 42 100% 186 63.3%Kn4Kn1072932EK95 K952E84385876
84 S+1 -150 26 62% 212 63.1%EK53Kn10852D1062 10986D6487DKn43
Rond 5, som ÖV mot par 11, Bodil Mörnstad - Carin Millar
94 N+2 -480 14 33% 226 59.8%KD643873DKn752 Kn1072109K87E843
104 Ö+1 650 24 57% 250 59.5%2KD98527EK743 1098E103KKn3DKn96
Rond 6, som NS mot par 22, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
116 S= 980 33 79% 283 61.3%EDKn632DKn441072 K8754K83EK103E
123NT V+1 -430 5 12% 288 57.2%E6437632K21054 1082854ED87473
Rond 7, som NS mot par 21, Gunlis Åberg - Torgny Olsson
133NT S+2 660 33 79% 321 58.8%E9EDEKD864E52 D51084Kn752K1086
144 V+3 -510 1 2% 322 54.8%EKn651095Kn654103 D1074274E107972
Rond 8, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Lindblom
154 V-1 -50 13 31% 335 53.2%ED84DK532EKn32 KKn10554Kn86KD94
164 Ö-1 -100 8 19% 343 51.1%E9653K2E32E106 D74D1053KKn9877
Rond 9, som NS mot par 19, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
173NT V-2 100 39 93% 382 53.5%65496295EKKn102 DKn9D105K1064984
183 S= 140 33 79% 415 54.9%K9652Kn2EKn8D94 ED1087765754KKn
Rond 10, som NS mot par 18, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
192 Ö= -110 10 24% 425 53.3%1083Kn65K1096K32 EDKn4K485D9865
202 N+2 170 13 31% 438 52.2%KD98726K98K92 1053984EDKn10D104
Rond 11, som NS mot par 17, Lennart Tenland - Mikael Palade
211NT V+1 -120 16 38% 454 51.5%D1010961082EK932 KKn752D52Kn94D6
224 S+1 450 30 71% 484 52.4%EKD9EKKn85D954 10876328753DK8
Rond 12, som NS mot par 16, Ulla Wästberg - Mona Andersson
234 N= 620 19 45% 503 52.1%EDKn84K106EKnD62 K10765EKn744953
242 S+1 140 27 64% 530 52.6%5K10853E1072986 EKKn976D96DKD10