Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Anders Olsson - Christer Ekberg
14 Ö+1 450 18 43% 18 43.0%EK54D863KD7Kn6 DKn863EKn109E1074
24 Ö-2 -100 12 29% 30 36.0%ED10945Kn10KKn983 Kn763EKn98E91064
Rond 2, som ÖV mot par 5, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
33NT V+2 660 41 98% 71 56.7%D74D8410986582 E9E1075KD4EKD9
44 N-1 100 29 69% 100 59.8%EDKn4D83KKn32105 K652E98754Kn74
Rond 3, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Lindblom
53NT Ö+1 430 18 43% 118 56.4%ED632ED103KDKn7 K1043KD56542E10
64 V= 620 41 98% 159 63.3%KD5K982EK4873 EKn9Kn7654310929
Rond 4, som NS mot par 18, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
74 N-1 -100 10 24% 169 57.7%ED1083D5EKDKn4D 76K961076Kn10432
84 S= 130 8 19% 177 52.9%D742K73K4EK65 KnE9EKn953210987
Rond 5, som ÖV mot par 6, Rolf Bergström - Christer Löfgren
94 N+1 -450 21 50% 198 52.6%KD643873DKn752 Kn1072109K87E843
105D Ö-2 -500 3 7% 201 48.0%2KD98527EK743 1098E103KKn3DKn96
Rond 6, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
116 S= -980 9 21% 210 45.5%10E10952D87Kn843 976Kn9652KD965
123NT V= 400 22 52% 232 46.1%KDDKn1091053K982 Kn975EKKn96EDKn6
Rond 7, som NS mot par 7, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
135 S= 600 13 31% 245 44.9%E9EDEKD864E52 D51084Kn752K1086
144 V+1 -450 28 67% 273 46.5%EKn651095Kn654103 D1074274E107972
Rond 8, som NS mot par 2, Jane Brändemar - Nina Nilsson
154 V-1 50 29 69% 302 48.0%3E1097632E4875 9762KKn8D1097106
162 Ö+1 -140 22 52% 324 48.2%KKn287641064543 108EKn9D5KDKn982
Rond 9, som ÖV mot par 8, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
173NT V-2 -100 3 7% 327 45.8%K103Kn874ED8765 E872EK3Kn32D73
183 S= -140 9 21% 336 44.4%KnED104K963E763 43K983D10210852
Rond 10, som NS mot par 3, Marianne Forsberg - Tor Holmberg
192 S+1 110 30 71% 366 45.8%1083Kn65K1096K32 EDKn4K485D9865
203 N+1 170 13 31% 379 45.1%KD98726K98K92 1053984EDKn10D104
Rond 11, som ÖV mot par 9, Karin Andrée - Agneta Dunemark
212NT V-2 -100 1 2% 380 43.0%864Kn873765Kn75 E93EK4EKD31084
221 S+3 -170 32 76% 412 44.5%Kn5DKn10476432107 94EK62109EKn632
Rond 12, som NS mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
234 N+1 650 37 88% 449 46.4%EDKn84K106EKnD62 K10765EKn744953
243 S+1 170 41 98% 490 48.6%5K10853E1072986 EKKn976D96DKD10