Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margaretha Olsson - Göran Ekelund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Mona Andersson
13NT V= 400 10 21% 10 21.0%864K872104Kn863 EKKn5E6EDKnED92
23NT V-2 -100 7 15% 17 18.0%D7EKKn107372DKn8 EKn10962K93K762
Rond 2, som NS mot par 16, Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson
31NT V+1 -120 7 15% 24 17.0%KD76E852109E83 Kn983103D8631054
42 V+1 -140 9 19% 33 17.5%73Kn73DKn6E10654 KKn96E852103Kn87
Rond 3, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
52 Ö+2 -170 36 75% 69 29.0%K2D52DKn65E1092 87K73108KKn8543
62 N+1 140 42 88% 111 38.8%54KD42DKn102K74 E3876EK43D1052
Rond 4, som NS mot par 13, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
73 Ö+1 -170 7 15% 118 35.4%9D9542Kn63Kn985 EKn74KKn76108E106
84 N= 420 20 42% 138 36.2%KKn1087DKn107KKnE3 D44E82KD98765
Rond 5, som ÖV mot par 12, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
93 S+1 -130 14 29% 152 35.4%K942EKn3297593 DKn105109546EDKn5
102 Ö+1 140 29 60% 181 37.9%KKn10KDKn3K9D542 E4109742DKn54Kn6
Rond 6, som ÖV mot par 25, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
111 N+2 -140 8 17% 189 36.0%K972EKn3E1083106 E98Kn964DKn8543
122 N+2 -170 25 52% 214 37.3%E93286E8763105 D106Kn53Kn2DKn962
Rond 7, som NS mot par 24, Anitha Lindgren - Marian Krook
134 N-3 -300 40 83% 254 40.8%EKn10654Kn9K7383 D98276386Kn1094
145 N-1 -50 16 33% 270 40.3%EKKn3K896ED1042 D721076842KKn97
Rond 8, som ÖV mot par 23, Sanna Clementsson - Klas Bellander
154 N= -620 3 6% 273 38.0%109875392Kn10973 D6108ED10962ED2
165 N-1 50 43 90% 316 41.2%10937KD543D1032 Kn74D984Kn76KKn7
Rond 9, som NS mot par 21, Nina Nilsson - Jane Brändemar
173 N-1 -50 15 31% 331 40.6%Kn854K10D73EKKn7 K732753K105D83
183 N= 140 34 71% 365 42.3%KD107E842D8Kn97 8K976E7532ED4
Rond 10, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
193NT S= 400 26 54% 391 42.9%87D94Kn982DKn108 KKn10EKKn53KD10K9
204 Ö= -620 6 13% 397 41.5%K10975E87KKn1075 642K432K96D94
Rond 11, som NS mot par 19, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
212 V-4 200 48 100% 445 44.2%6542104E73KD52 Kn10EDKn52D84E97
222NT Ö+2 -180 30 63% 475 45.1%8632DKn10854Kn7Kn K10954K532K653
Rond 12, som NS mot par 18, Karin Andrée - Agneta Dunemark
234 S+3 710 11 23% 486 44.1%ED842Kn963KE95 5EKD85ED98738
244D S= 510 48 100% 534 46.5%8Kn873E9742D43 K7645KD63KKn76