Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mats Andersson - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Ann Bomark - Björn Karlsson
13NT V+1 430 20 42% 20 42.0%864K872104Kn863 EKKn5E6EDKnED92
24 V= 420 40 83% 60 62.5%D7EKKn107372DKn8 EKn10962K93K762
Rond 2, som ÖV mot par 21, Nina Nilsson - Jane Brändemar
32NT Ö+2 180 46 96% 106 73.7%1052K764EKKnDKn9 E4DKn97542K762
42NT Ö= 120 18 38% 124 64.8%1081064E542KD93 ED542KD9K9872
Rond 3, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
54D Ö+1 -690 0 0% 124 51.8%K2D52DKn65E1092 87K73108KKn8543
63D Ö-2 500 48 100% 172 59.8%54KD42DKn102K74 E3876EK43D1052
Rond 4, som ÖV mot par 19, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
74D S-2 500 46 96% 218 65.0%KD62EED9KD732 108531083K75424
84D Ö-3 -500 2 4% 220 57.4%9653K9853273Kn E2E6D1096541042
Rond 5, som NS mot par 17, Ulla Wästberg - Mona Andersson
95 N= 400 47 98% 267 61.9%E876KD7EDKn1046 386K832K108742
102NT Ö+1 -150 8 17% 275 57.4%9876328862973 D5E65E1073EK108
Rond 6, som NS mot par 16, Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson
111 N= 80 20 42% 295 56.0%DKn1086KD10475EK 5437652KD2972
123NT N+1 630 45 94% 340 59.2%KKn87KD2KD10E43 54E10974954K87
Rond 7, som NS mot par 15, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
133 V+2 -200 46 96% 386 62.0%EKn10654Kn9K7383 D98276386Kn1094
144 N-1 -50 16 33% 402 59.9%EKKn3K896ED1042 D721076842KKn97
Rond 8, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
153 N= 140 31 65% 433 60.3%K4KD765K85K85 EKn2EKn43743Kn64
164 N= 420 18 38% 451 58.9%KD8652K1053E95 EEKn621082E9864
Rond 9, som ÖV mot par 13, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
172 S+1 -140 3 6% 454 55.8%106DKn949429654 ED9E862EKn86102
184 N-1 100 29 60% 483 56.0%E943103Kn6410862 Kn652DKn5K109K53
Rond 10, som NS mot par 12, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
193NT S= 400 26 54% 509 55.9%87D94Kn982DKn108 KKn10EKKn53KD10K9
203 Ö+1 -170 16 33% 525 54.8%K10975E87KKn1075 642K432K96D94
Rond 11, som NS mot par 24, Anitha Lindgren - Marian Krook
211NT S+1 120 27 56% 552 54.8%6542104E73KD52 Kn10EDKn52D84E97
223NT Ö-1 100 45 94% 597 56.6%8632DKn10854Kn7Kn K10954K532K653
Rond 12, som NS mot par 23, Sanna Clementsson - Klas Bellander
236 S+1 1460 33 69% 630 57.1%ED842Kn963KE95 5EKD85ED98738
243 Ö+1 -170 2 4% 632 54.9%8Kn873E9742D43 K7645KD63KKn76