Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Rickenstedt - Christer Thulin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
13NT V+2 -460 17 35% 17 35.0%3Kn9539652K1074 D10972D104K8735
24 Ö-1 50 31 65% 48 50.0%K8438652Kn10695 5D94ED854E1043
Rond 2, som NS mot par 12, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
33 V-1 100 38 79% 86 59.7%KD76E852109E83 Kn983103D8631054
42 V+1 -110 39 81% 125 65.0%73Kn73DKn6E10654 KKn96E852103Kn87
Rond 3, som NS mot par 25, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
54 Ö+1 -450 13 27% 138 57.4%K2D52DKn65E1092 87K73108KKn8543
63 S= 110 18 38% 156 54.2%54KD42DKn102K74 E3876EK43D1052
Rond 4, som NS mot par 24, Anitha Lindgren - Marian Krook
74 S-2 -200 4 8% 160 47.6%9D9542Kn63Kn985 EKn74KKn76108E106
83NT S= 400 14 29% 174 45.2%KKn1087DKn107KKnE3 D44E82KD98765
Rond 5, som ÖV mot par 23, Sanna Clementsson - Klas Bellander
95 N-2 100 44 92% 218 50.4%K942EKn3297593 DKn105109546EDKn5
103 Ö= 140 29 60% 247 51.4%KKn10KDKn3K9D542 E4109742DKn54Kn6
Rond 6, som NS mot par 22, Ann Bomark - Björn Karlsson
114 Ö= -130 0 0% 247 46.7%DKn1086KD10475EK 5437652KD2972
124 S-1 -100 2 4% 249 43.2%KKn87KD2KD10E43 54E10974954K87
Rond 7, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
134 Ö+2 -680 13 27% 262 41.9%EKn10654Kn9K7383 D98276386Kn1094
143 V= -140 8 17% 270 40.1%EKKn3K896ED1042 D721076842KKn97
Rond 8, som NS mot par 19, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
153 Ö-1 50 24 50% 294 40.8%K4KD765K85K85 EKn2EKn43743Kn64
164 S-1 -50 5 10% 299 38.9%KD8652K1053E95 EEKn621082E9864
Rond 9, som ÖV mot par 18, Karin Andrée - Agneta Dunemark
172 N= -110 15 31% 314 38.4%106DKn949429654 ED9E862EKn86102
184 S= -620 2 4% 316 36.5%E943103Kn6410862 Kn652DKn5K109K53
Rond 10, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Mona Andersson
193NT N= -400 22 46% 338 37.0%E62106E7E75432 D954387265436
203 Ö= 140 20 42% 358 37.2%DKn9875EDKn810E2 E1036DKn5432863
Rond 11, som NS mot par 16, Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson
211NT N+1 120 27 56% 385 38.1%6542104E73KD52 Kn10EDKn52D84E97
223NT Ö+1 -630 12 25% 397 37.5%8632DKn10854Kn7Kn K10954K532K653
Rond 12, som ÖV mot par 15, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
234 S+2 -680 46 96% 443 40.1%Kn762Kn106KD10643 K10931074542Kn72
243 V-2 -100 23 48% 466 40.4%ED2KD942105952 Kn10953E106Kn8E108