Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Bengt Rylander - Terezia Lagerman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
14 Ö= 420 35 88% 35 88.0%8EKn9864210K975 EKn93K107Kn821063
21NT V= 90 9 23% 44 55.5%Kn54KD643Kn94105 E972108E106EK83
Rond 2, som ÖV mot par 35, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
32NT V+1 150 37 93% 81 68.0%K75E9782K10972 EDKn9Kn65DKn93D5
43NT S+1 -630 20 50% 101 63.5%1075KKn8107510532 D9895432EKn974
Rond 3, som ÖV mot par 50, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
52 V= 110 37 93% 138 69.4%942EDKn10864862 EKD85310963KKn4
64 Ö-3 -300 0 0% 138 57.8%E10542KDKn2D4107 KKn61093EKn952D4
Rond 4, som NS mot par 48, Anders Olsson - Sten Ahlgren
73NT V= -600 36 90% 174 62.4%652632KKn851073 K1093K975109364
84 V+1 -450 3 8% 177 55.6%D63EKn10872Kn972 KD53KD53Kn10853
Rond 5, som ÖV mot par 36, Willy Landgren - Bibi Jönsson
93 N-1 50 26 65% 203 56.7%D8575210763Kn82 10EKD10EKKn4K964
104D V-3 -800 0 0% 203 51.0%D975E1083D10986 KnKDKn1093762Kn43
Rond 6, som ÖV mot par 31, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
113 V= 140 11 28% 214 48.9%D1084Kn95K931072 2EK10732E102KD4
126 S= -1430 2 5% 216 45.2%K76439EDKn51083 EKn8521082108772
Rond 7, som NS mot par 37, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
133NT V= -600 4 10% 220 42.5%E5E753Kn985D75 6432D86ED10Kn32
144 N-1 -50 14 35% 234 42.0%9Kn10875EK1062D8 D8654EK3875E9
Rond 8, som NS mot par 32, Louise Nordlindh - Karin Sjögren
156 S= 1430 34 85% 268 44.9%E108298732EDE4 DKn4EK654K106K8
163 V-2 200 34 85% 302 47.4%10KKn9754K62752 KKn983D8384EKn4
Rond 9, som ÖV mot par 38, Gunilla Ljung - Gun Bellander
173D Ö-4 -800 2 5% 304 44.9%95DKn10264EKD85 Kn106K975D831042
184 S+2 -680 7 18% 311 43.4%D52109K6432K94 Kn942DKn97107653
Rond 10, som NS mot par 33, Britt Lindberg - Åke Lindström
194 Ö+1 -650 21 53% 332 43.9%ED1098Kn953KKn62 Kn5642D7642754
203NT N= 600 13 33% 345 43.4%EKDKnKD10K543E7 976EKn1076D10432
Rond 11, som ÖV mot par 39, Erwin Wilhelm - Jan Öhman
212 N-1 100 15 38% 360 43.1%1043EK106E2E962 E873Kn10863Kn753
224 V+1 650 19 48% 379 43.3%E9538596EKDKn2 KKn7642Kn2EK1087
Rond 12, som NS mot par 34, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
233NT N= 600 25 63% 404 44.2%E1052Kn3KD10K854 94ED102EKn753106
244 N+1 450 15 38% 419 43.9%DKn8763Kn2EKKn87 K102632EK54D94