Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Birgitta Strand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 10, Göran Nyqvist - Peter Perulf
13D Ö+1 -630 1 3% 1 3.0%1065253ED54384 KD74DK976EDKn2
23 V= -140 11 28% 12 15.5%KD83E97D87D97 106Kn52K532Kn642
Rond 2, som ÖV mot par 11, Stig Unoson - Lena Jeppsson
32 V-1 -100 13 33% 25 21.3%K75E9782K10972 EDKn9Kn65DKn93D5
43NT N+3 -690 2 5% 27 17.2%1075KKn8107510532 D9895432EKn974
Rond 3, som NS mot par 12, Agneta Johansson - Lars Svensson
55 Ö-2 100 22 55% 49 24.8%Kn10642KKn75KD73 7ED875932E1095
63 Ö-1 100 26 65% 75 31.5%97385K1083EKKn3 D8E7647698652
Rond 4, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
73NT V= 600 4 10% 79 28.4%D74EKnE72Kn9852 EKn8D1084D64EKD
82 S= -110 2 5% 81 25.5%E7546E1098642E Kn10982K947KD64
Rond 5, som ÖV mot par 2, Inger Tjörnhagen - Ing-Marie Persson
92 N= -110 17 43% 98 27.4%D8575210763Kn82 10EKD10EKKn4K964
102 S+2 -170 34 85% 132 33.2%D975E1083D10986 KnKDKn1093762Kn43
Rond 6, som NS mot par 3, Ulla Borgström - Monica Wester
114 V= -420 4 10% 136 31.1%Kn53D47654EKn63 EK97686DKn8985
123 N+3 170 10 25% 146 30.6%EKKn65K6EKDKn94 D109D743943265
Rond 7, som NS mot par 4, Rutger Persson - Claes Nilsson
133NT V= -600 4 10% 150 29.0%E5E753Kn985D75 6432D86ED10Kn32
143 N-1 -50 14 35% 164 29.4%9Kn10875EK1062D8 D8654EK3875E9
Rond 8, som NS mot par 5, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
154 S+2 680 13 33% 177 29.7%E108298732EDE4 DKn4EK654K106K8
162 V-1 100 21 53% 198 31.1%10KKn9754K62752 KKn983D8384EKn4
Rond 9, som NS mot par 6, Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson
173 N+1 130 6 15% 204 30.2%K84283EK109752 ED73E64KnKn9763
184 N+1 650 14 35% 218 30.4%K83EDKn763108Kn8 E1076K854E5ED2
Rond 10, som NS mot par 7, Karin Andrée - Agneta Dunemark
194 Ö+1 -650 21 53% 239 31.6%ED1098Kn953KKn62 Kn5642D7642754
204 N-1 -100 1 3% 240 30.2%EKDKnKD10K543E7 976EKn1076D10432
Rond 11, som NS mot par 8, Daniel Matus - Mårten Howe
211NT Ö+2 -150 18 45% 258 30.9%KDKn5Kn85KD7544 9762D9429KD108
224 V+1 -650 21 53% 279 31.9%10KD10964D107295 D8E73Kn8543643
Rond 12, som ÖV mot par 9, Mikael Palade - Lennart Tenland
233NT S+1 -630 6 15% 285 31.2%K6658642EKn732 DKn873K98749D9
246 N-1 50 40 100% 325 34.0%5E10854DKn86652 E94KD9710973103