Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Lena Jeppsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Ulla Borgström - Monica Wester
14 Ö= -420 5 13% 5 13.0%1065253ED54384 KD74DK976EDKn2
22 V= -110 23 58% 28 35.5%KD83E97D87D97 106Kn52K532Kn642
Rond 2, som NS mot par 18, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
32 V-1 100 27 68% 55 46.3%1084D43E654843 632K1082K107EKn6
43NT N+3 690 38 95% 93 58.5%EKKn4D8632EK86 632E1076KD94DKn
Rond 3, som ÖV mot par 9, Mikael Palade - Lennart Tenland
54D V-2 -300 2 5% 95 47.8%942EDKn10864862 EKD85310963KKn4
62 Ö+1 140 31 78% 126 52.8%E10542KDKn2D4107 KKn61093EKn952D4
Rond 4, som ÖV mot par 16, Sonja Christensson - Ulla Öberg
73NT V+2 660 21 53% 147 52.9%D74EKnE72Kn9852 EKn8D1084D64EKD
84 V+1 450 37 93% 184 57.9%E7546E1098642E Kn10982K947KD64
Rond 5, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
95 Ö-2 200 32 80% 216 60.3%KKn7632Kn6D852D E9498439E10753
104 S= 620 27 68% 243 61.1%E10548764D4K52 K8632E2KKn95E7
Rond 6, som ÖV mot par 14, Marianne Wästberg - Maj-Britt Nordberg
113 V+1 170 21 53% 264 60.4%D1084Kn95K931072 2EK10732E102KD4
124NT N-4 400 38 95% 302 63.2%K76439EDKn51083 EKn8521082108772
Rond 7, som NS mot par 20, Lars G Svensson - Johnny Nielsen
133NT V= -600 4 10% 306 59.2%E5E753Kn985D75 6432D86ED10Kn32
144 N-3 -150 0 0% 306 54.9%9Kn10875EK1062D8 D8654EK3875E9
Rond 8, som ÖV mot par 17, Claudia Sjöberg - Lars Becklén
156 S= -1430 6 15% 312 52.3%K975DKnKn974D97 63108532Kn106532
163 V-2 -200 6 15% 318 49.9%662Kn9753KD963 ED7542E10ED10108
Rond 9, som ÖV mot par 7, Karin Andrée - Agneta Dunemark
174 N+2 -480 8 20% 326 48.2%95DKn10264EKD85 Kn106K975D831042
184 S+1 -650 26 65% 352 49.1%D52109K6432K94 Kn942DKn97107653
Rond 10, som ÖV mot par 19, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
194 Ö+2 680 32 80% 384 50.7%6KD873Kn10ED1093 K7432E105EK988
203NT N+1 -630 14 35% 398 50.0%85329862Kn2K85 1047543ED98Kn96
Rond 11, som NS mot par 13, Yvonne Tolf - Jan-Erik Olsson
212 N-3 -300 3 8% 401 48.0%KDKn5Kn85KD7544 9762D9429KD108
224 V+1 -650 21 53% 422 48.2%10KD10964D107295 D8E73Kn8543643
Rond 12, som ÖV mot par 15, Kristi Meier - Per Nilsson
233NT N+1 -630 6 15% 428 46.7%K6658642EKn732 DKn873K98749D9
244 N+2 -480 6 15% 434 45.4%5E10854DKn86652 E94KD9710973103