Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulf Pernvi - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 40, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
14 V= -420 15.0 42% 15 42.0%K10K974ED108652 Kn432853Kn62Kn73
21NT S+3 180 15.0 42% 30 42.0%KDKn71062Kn1043D9 82EKD9E85KKn107
Rond 2, som ÖV mot par 41, Anita Martinsson - Jan-Erik Olsson
33 V= 140 35.0 97% 65 60.3%Kn1087D1085106E52 E43KKn96373K103
44 S-3 300 34.0 94% 99 68.8%6E1088543EK843 KKn95D2D1076296
Rond 3, som NS mot par 42, Milan Korac - Lars Becklén
54 Ö+1 -450 8.0 22% 107 59.4%KDKn1098542D352 E75D10987210943
63 N+1 130 17.0 47% 124 57.3%K32EK10765DKn84 E7542E1074Kn3109
Rond 4, som ÖV mot par 31, Sven Persson - Göte Jönsson
74 N-2 200 33.0 92% 157 62.3%K642KD1042D932 D7ED85EKn963104
83 S-1 50 9.0 25% 166 57.6%K1083EK984D1043 965Kn423EKn9762
Rond 5, som ÖV mot par 32, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
94 V-1 -100 3.0 8% 169 52.1%D1096K587EKD82 EK854Kn1086D693
103 V-3 -300 10.0 28% 179 49.7%8654E106753ED10 K2832KD102KKn93
Rond 6, som NS mot par 33, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
114 Ö-1 50 17.0 47% 196 49.5%D765Kn4ED1051063 Kn94EK986362Kn9
124 S+1 650 30.0 83% 226 52.2%K821064EKn54352 DKn73EKD753K96
Rond 7, som NS mot par 34, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
133 V= -140 5.0 14% 231 49.3%976K87433EK97 4E2KD762D6542
143NT N+2 460 34.0 94% 265 52.5%EKn9D104KKn102K83 K743EKnED98394
Rond 8, som NS mot par 35, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
153 S-2 -200 16.0 44% 281 51.9%EK32Kn7EK1053EK Kn865432649862
164 N-2 -100 9.0 25% 290 50.2%E1072D83Kn5D1083 KD655EK1076Kn74
Rond 9, som NS mot par 36, Karin Andrée - Agneta Dunemark
173NT N+3 490 25.0 69% 315 51.4%9K10EK1042EKD85 EKD1083753Kn857
181 S= 80 22.0 61% 337 51.9%D1083Kn73K1043KD EKKn410964D8632
Rond 10, som NS mot par 37, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
192 S-2 -100 15.0 42% 352 51.4%521092ED9310986 DKn1084DKn846KD3
202 V+1 -140 30.0 83% 382 53.0%10657643EKn8Kn95 DKD952D743D73
Rond 11, som NS mot par 38, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
213 Ö+1 -130 13.0 36% 395 52.1%EK642984Kn65Kn6 97E52E84D8732
221NT S-1 -50 7.0 19% 402 50.6%D43Kn8745410743 E1086EKD3963E6
Rond 12, som ÖV mot par 39, Mikael Palade - Lennart Tenland
231 S= -80 14.0 39% 416 50.1%9643542E74EKD 875KD83KKn21098
243 V= 110 4.0 11% 420 48.5%E102108KDKn3KD104 D65E641097E652