Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gerda Sevonius - Ulla Nilborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
14 V+2 -480 2.0 6% 2 6.0%K10K974ED108652 Kn432853Kn62Kn73
22NT S+1 150 3.0 8% 5 7.0%KDKn71062Kn1043D9 82EKD9E85KKn107
Rond 2, som ÖV mot par 39, Mikael Palade - Lennart Tenland
33 S+1 -130 9.0 25% 14 13.0%Kn1087D1085106E52 E43KKn96373K103
42 N-1 100 22.0 61% 36 25.0%6E1088543EK843 KKn95D2D1076296
Rond 3, som ÖV mot par 40, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
53 Ö+2 200 10.0 28% 46 25.6%43K10873K54KD6 62EKn96EKn6EKn87
62 Ö-1 -100 29.0 81% 75 34.8%DKn10986DKn96D23 3K85984EK7652
Rond 4, som NS mot par 41, Anita Martinsson - Jan-Erik Olsson
75 V= -600 0.0 0% 75 29.9%EKn853Kn10687EK7 10942K9735Kn865
83 S= 140 34.0 94% 109 37.9%K10872ED96Kn625 EDKn4375D1075K8
Rond 5, som NS mot par 42, Milan Korac - Lars Becklén
94 V= -620 6.0 17% 115 35.6%Kn7297410537654 3ED32EKKn942Kn10
102NT Ö-1 100 1.0 3% 116 32.3%E107KD974Kn8644 DKn93Kn5E987652
Rond 6, som NS mot par 31, Sven Persson - Göte Jönsson
113NT Ö-2 100 25.0 69% 141 35.6%D765Kn4ED1051063 Kn94EK986362Kn9
122 S+2 170 9.0 25% 150 34.8%K821064EKn54352 DKn73EKD753K96
Rond 7, som NS mot par 32, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
134 V-2 200 32.0 89% 182 38.9%976K87433EK97 4E2KD762D6542
143 S+3 170 8.0 22% 190 37.7%EKn9D104KKn102K83 K743EKnED98394
Rond 8, som NS mot par 33, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
153NT N-2 -200 16.0 44% 206 38.1%EK32Kn7EK1053EK Kn865432649862
163 N-1 -50 13.0 36% 219 38.0%E1072D83Kn5D1083 KD655EK1076Kn74
Rond 9, som NS mot par 34, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
173NT N+3 490 25.0 69% 244 39.8%9K10EK1042EKD85 EKD1083753Kn857
182 V+1 -110 4.0 11% 248 38.2%D1083Kn73K1043KD EKKn410964D8632
Rond 10, som ÖV mot par 35, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
192 Ö= 90 15.0 42% 263 38.4%E96K3KKn1084E54 K73E765752Kn72
203 V+2 200 18.0 50% 281 39.0%EK4310K10962K104 Kn9872EKn85E862
Rond 11, som NS mot par 36, Karin Andrée - Agneta Dunemark
213NT Ö+2 -460 0.0 0% 281 37.1%EK642984Kn65Kn6 97E52E84D8732
222 S-1 -50 7.0 19% 288 36.3%D43Kn8745410743 E1086EKD3963E6
Rond 12, som ÖV mot par 37, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
232 V-1 -100 6.0 17% 294 35.5%9643542E74EKD 875KD83KKn21098
242D S-2 300 16.0 44% 310 35.8%E102108KDKn3KD104 D65E641097E652