Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunilla Wallin - Iwe Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Karin Andrée - Agneta Dunemark
14 V+1 450 29.0 81% 29 81.0%ED86ED96KD859 975Kn10742E103K4
23NT S+1 -630 7.0 19% 36 50.0%E94Kn87KDE8653 10653543976242
Rond 2, som NS mot par 37, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
33 N= 110 16.0 44% 52 48.0%924EKD98Kn9876 KD65E72Kn542D4
41NT N-1 -100 14.0 39% 66 45.8%ED49763EKKn1052 108732KKn54Kn9D7
Rond 3, som NS mot par 38, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
54 Ö+1 -450 8.0 22% 74 41.0%KDKn1098542D352 E75D10987210943
63 N= 110 12.0 33% 86 39.7%K32EK10765DKn84 E7542E1074Kn3109
Rond 4, som NS mot par 39, Mikael Palade - Lennart Tenland
72D N= 670 36.0 100% 122 48.3%EKn853Kn10687EK7 10942K9735Kn865
85 N-3 -150 7.0 19% 129 44.6%K10872ED96Kn625 EDKn4375D1075K8
Rond 5, som NS mot par 40, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
94 V-1 100 33.0 92% 162 49.9%Kn7297410537654 3ED32EKKn942Kn10
101NT Ö-3 300 26.0 72% 188 52.1%E107KD974Kn8644 DKn93Kn5E987652
Rond 6, som NS mot par 41, Anita Martinsson - Jan-Erik Olsson
113 V-1 50 17.0 47% 205 51.6%D765Kn4ED1051063 Kn94EK986362Kn9
122 S+2 170 9.0 25% 214 49.4%K821064EKn54352 DKn73EKD753K96
Rond 7, som NS mot par 42, Milan Korac - Lars Becklén
134 V= -620 0.0 0% 214 45.6%976K87433EK97 4E2KD762D6542
143NT N+1 430 29.0 81% 243 48.1%EKn9D104KKn102K83 K743EKnED98394
Rond 8, som ÖV mot par 31, Sven Persson - Göte Jönsson
153NT N-2 200 20.0 56% 263 48.7%D85ED10982Kn1075 109764KDKn97D43
163 N+1 -170 1.0 3% 264 45.8%98EK97623E962 Kn43Kn104D9842K5
Rond 9, som NS mot par 32, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
173NT N+3 490 25.0 69% 289 47.2%9K10EK1042EKD85 EKD1083753Kn857
181NT V-2 100 25.0 69% 314 48.4%D1083Kn73K1043KD EKKn410964D8632
Rond 10, som ÖV mot par 33, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
193NT Ö+1 630 36.0 100% 350 51.1%E96K3KKn1084E54 K73E765752Kn72
203 V+3 230 22.0 61% 372 51.6%EK4310K10962K104 Kn9872EKn85E862
Rond 11, som NS mot par 34, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
213NT V-2 100 28.0 78% 400 52.9%EK642984Kn65Kn6 97E52E84D8732
221NT S= 90 18.0 50% 418 52.7%D43Kn8745410743 E1086EKD3963E6
Rond 12, som ÖV mot par 35, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
231NT S= -90 11.0 31% 429 51.8%9643542E74EKD 875KD83KKn21098
243NT Ö= 400 21.0 58% 450 52.0%E102108KDKn3KD104 D65E641097E652