Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Anitha Lindgren - Marian Krook
13 V+3 230 9.0 25% 9 25.0%ED86ED96KD859 975Kn10742E103K4
22NT S+2 -180 21.0 58% 30 41.5%E94Kn87KDE8653 10653543976242
Rond 2, som ÖV mot par 47, Göran Nyqvist - Peter Perulf
35 S-1 50 27.0 75% 57 52.7%Kn1087D1085106E52 E43KKn96373K103
44 S-2 200 31.0 86% 88 61.0%6E1088543EK843 KKn95D2D1076296
Rond 3, som ÖV mot par 31, Sven Persson - Göte Jönsson
53 Ö+2 200 10.0 28% 98 54.4%43K10873K54KD6 62EKn96EKn6EKn87
63 N+2 -150 16.0 44% 114 52.7%DKn10986DKn96D23 3K85984EK7652
Rond 4, som ÖV mot par 49, Lars G Svensson - Greger Jonsson
73 V+1 130 20.0 56% 134 53.1%K642KD1042D932 D7ED85EKn963104
85 S-3 150 29.0 81% 163 56.6%K1083EK984D1043 965Kn423EKn9762
Rond 5, som ÖV mot par 43, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
93 V= 140 12.0 33% 175 54.0%D1096K587EKD82 EK854Kn1086D693
101 Ö-3 -300 10.0 28% 185 51.4%8654E106753ED10 K2832KD102KKn93
Rond 6, som ÖV mot par 45, Ulla Borgström - Monica Wester
113 V-2 -100 11.0 31% 196 49.5%102D10293E87542 EK8375KKn874KD
123 S+1 -170 27.0 75% 223 51.7%E109692D986D83 54Kn8K1072EKn1074
Rond 7, som NS mot par 39, Mikael Palade - Lennart Tenland
134 V-1 100 18.0 50% 241 51.5%976K87433EK97 4E2KD762D6542
144 S+1 150 3.0 8% 244 48.4%EKn9D104KKn102K83 K743EKnED98394
Rond 8, som ÖV mot par 48, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
153 S-2 200 20.0 56% 264 48.9%D85ED10982Kn1075 109764KDKn97D43
164 N-2 100 27.0 75% 291 50.6%98EK97623E962 Kn43Kn104D9842K5
Rond 9, som ÖV mot par 33, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
173NT N+3 -490 11.0 31% 302 49.4%7652DKn8D973Kn3 Kn4E96426109642
183 N= -140 4.0 11% 306 47.3%9752E2E965Kn95 6KD85Kn72E10874
Rond 10, som NS mot par 46, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
192 Ö= -90 21.0 58% 327 47.8%521092ED9310986 DKn1084DKn846KD3
203 V+2 -200 18.0 50% 345 48.0%10657643EKn8Kn95 DKD952D743D73
Rond 11, som NS mot par 37, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
213 Ö= -140 10.0 28% 355 47.0%EK642984Kn65Kn6 97E52E84D8732
221NT S+1 120 30.0 83% 385 48.6%D43Kn8745410743 E1086EKD3963E6
Rond 12, som NS mot par 44, Gunilla Wallin - Iwe Persson
231NT S= 90 25.0 69% 410 49.5%KDKn102E91093Kn54 EKn1076D8657632
243NT Ö= -400 15.0 42% 425 49.2%KKn943KKn93Kn873 87D752E865429