Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-08-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-08-17

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Erwin Wilhelm - Karin Tjärnemo

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
15D Ö-3 500 26 100% 26 100.0%E1054965432KnE4 KD9328EK84296
24 Ö-2 100 19 73% 45 86.5%D9873K87532D6 6D94KKn964Kn973
Rond 2, som ÖV mot par 4, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
34D Ö-2 -500 4 15% 49 62.7%10382EKDKn7EKKn6 D9742K98610982
43 N+1 -130 19 73% 68 65.2%ED3D8742K6324 98649610874D62
Rond 3, som ÖV mot par 11, Willy Landgren - Bibi Jönsson
54 N+1 -650 21 81% 89 68.4%106KD9K9754Kn76 D4Kn1075106109843
62NT Ö-2 -200 1 4% 90 57.7%8DKn98EK43K763 D9643E4D92542
Rond 4, som NS mot par 1, Mona Andersson - Jane Brändemar
73NT N+2 660 22 85% 112 61.6%E43EKn94310753K D58ED82EDKn1052
84 V-4 200 24 92% 136 65.4%KDKnKKn794D10763 E8392852EKn952
Rond 5, som NS mot par 14, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
94 V-1 100 23 88% 159 67.9%3282D876KKn532 Kn84Kn743EK3D84
103 Ö-2 200 13 50% 172 66.1%4E75EKKn652975 D9876K8443D62
Rond 6, som ÖV mot par 5, Gun Bellander - Christina Leander
113NT Ö-1 -50 9 35% 181 63.3%Kn75ED832KD732 EK7Kn9864K964E
123 Ö= 140 22 85% 203 65.1%D83K108765974D E94EKn43K531054
Rond 7, som ÖV mot par 10, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
133 N-1 100 16 62% 219 64.8%Kn310743Kn752EK3 KD42DD4D109872
144 S= -420 1 4% 220 60.5%E54KD8Kn949842 109Kn1065E83D765
Rond 8, som ÖV mot par 9, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
153 Ö+2 150 26 100% 246 63.1%D32EKn54KD53210 105K72E104K9872
163D S-2 300 24 92% 270 64.9%E1073K862K102Kn6 5D1075D9854ED5
Rond 9, som NS mot par 2, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
172NT N+1 150 21 81% 291 65.9%E9EKn95D876D54 KKn432643Kn109E9
183 S= 140 24 92% 315 67.3%KKn9597E102E1095 D8763D85376K3
Rond 10, som NS mot par 8, Gunilla Wallin - Elsie Hägg
194 S+2 170 12 46% 327 66.2%1084K76KDKn42108 E65E36EKD7643
202NT Ö-1 100 20 77% 347 66.8%E5431032E52DKn2 872KD64D87E94
Rond 11, som NS mot par 3, Yvonne Tolf - Wiviann Hassel
212 Ö+2 -170 21 81% 368 67.4%884EKn10652K1086 KD3Kn975383Kn92
224 N+1 450 13 50% 381 66.6%K8E1084EDKn7385 DKn9763KDKn2KD10
Rond 12, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
233NT V-3 -300 1 4% 382 63.9%64D6E1087652D7 KD2EK10754E432
246 N= -920 8 31% 390 62.5%10853Kn95Kn108762 642D10743286E5