Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-08-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-08-17

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Yvonne Tolf - Wiviann Hassel
14 S-1 50 24 92% 24 92.0%7KKn107D653KD32 Kn86ED1097Kn10875
23NT Ö-2 -100 7 27% 31 59.5%EKn1042EKn10E1032E K56875KD108542
Rond 2, som ÖV mot par 10, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
35D N-2 300 26 100% 57 73.0%10382EKDKn7EKKn6 D9742K98610982
43NT S= -600 15 58% 72 69.2%ED3D8742K6324 98649610874D62
Rond 3, som NS mot par 12, Erwin Wilhelm - Karin Tjärnemo
54 N+1 650 5 19% 77 59.2%Kn532862D82KD2 EK987E43EKn3E5
62NT Ö-2 200 25 96% 102 65.3%Kn1025Kn10765DKn108 EK75K1076328E9
Rond 4, som ÖV mot par 14, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
72 S+2 -130 19 73% 121 66.4%KKn62K76Kn96874 10987D1052K4963
83 V-1 -50 18 69% 139 66.8%10952843DKn3K84 764ED1065EK1076
Rond 5, som ÖV mot par 4, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
94 V+1 650 19 73% 158 67.4%EDKD1096Kn10942E K109765E5510976
103 Ö-4 -400 0 0% 158 60.7%EK52DKn1063DEKKn Kn103921098710843
Rond 6, som ÖV mot par 9, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
115 Ö= 400 19 73% 177 61.8%Kn75ED832KD732 EK7Kn9864K964E
124 V-2 -100 5 19% 182 58.2%D83K108765974D E94EKn43K531054
Rond 7, som ÖV mot par 8, Gunilla Wallin - Elsie Hägg
134D N= -790 0 0% 182 53.8%Kn310743Kn752EK3 KD42DD4D109872
141NT S+4 -210 7 27% 189 51.9%E54KD8Kn949842 109Kn1065E83D765
Rond 8, som NS mot par 1, Mona Andersson - Jane Brändemar
153 Ö= -110 4 15% 193 49.4%E61083987EKn654 KKn9874D96Kn6D3
162 S-2 -100 13 50% 206 49.4%KD8943Kn768432 Kn9642EKnE3K1097
Rond 9, som NS mot par 7, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
172NT V-2 100 11 42% 217 49.0%E9EKn95D876D54 KKn432643Kn109E9
184 Ö-2 100 19 73% 236 50.3%KKn9597E102E1095 D8763D85376K3
Rond 10, som NS mot par 2, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
195 S-1 -50 0 0% 236 47.7%1084K76KDKn42108 E65E36EKD7643
203 S-2 -200 5 19% 241 46.2%E5431032E52DKn2 872KD64D87E94
Rond 11, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
214 Ö= 420 18 69% 259 47.3%EKn10962ED10D743 754K62K9ED754
223NT S+2 -460 7 27% 266 46.4%5427698642E74 E10953K105Kn9632
Rond 12, som NS mot par 6, Jan Schneider - Hans-Göran Olsson
232 V+1 -140 2 8% 268 44.7%Kn9875342KDKn108 E10Kn98393KKn965
245 S+1 420 6 23% 274 43.8%K9K86K9752K43 EDKn7EEDKn1043D9