Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Karin Andrée - Agneta Dunemark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
14 V+1 -450 20 48% 20 48.0%2DKn53KDKn95Kn76 Kn85K9487310942
21NT V+1 -120 26 62% 46 55.0%E32D10694KDKn76 D108749742D624
Rond 2, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
3Pass 32 76% 78 62.0%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
44 V+1 -650 26 62% 104 62.0%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
53NT S-1 -100 6 14% 110 52.4%EK98765K107K65 5EKn109E854E1097
64 Ö-2 200 40 95% 150 59.5%2KD842E92Kn632 1085E65D1073K108
Rond 4, som ÖV mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
73NT S-1 100 22 52% 172 58.4%KKn10362KD6DKn94 9876K1087510983
82NT Ö= 120 35 83% 207 61.5%D983EKDKn9KKn54 E10Kn9765287538
Rond 5, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
92NT Ö-1 -100 21 50% 228 60.2%KKnED542K10DKn65 7654298ED7529
104 S+1 -650 19 45% 247 58.7%DKn632D976E696 98744Kn9854542
Rond 6, som ÖV mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
113NT N+3 -490 7 17% 254 54.9%Kn1076KD941041083 ED38753K29542
122 V+1 140 16 38% 270 53.5%EKKnE105109753K3 D107549EKn68654
Rond 7, som NS mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
134 N= 620 41 98% 311 56.9%Kn942EKn75ED275 E73109864Kn9863
144 Ö= -420 18 43% 329 55.9%9632K964Kn10976 D8754E29865K4
Rond 8, som NS mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
151NT N+2 150 41 98% 370 58.7%54K7E97DKn8754 76D432KKn3EK63
162NT Ö-1 100 31 74% 401 59.7%65ED8D98610764 D1043KKn976104D2
Rond 9, som ÖV mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
175 V-1 -50 24 57% 425 59.5%ED2K43D9643E7 976527KDKn10432
183 V= 140 29 69% 454 60.1%9876863Kn86KD7 KKn53EKn10DEKn432
Rond 10, som NS mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
193NT S-2 -100 6 14% 460 57.6%EK42DED106EKn54 DKn10975Kn72D1098
203NT V-1 100 25 60% 485 57.8%Kn64Kn763Kn865D3 E1072852K32E64
Rond 11, som NS mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
213 Ö+3 -170 18 43% 503 57.0%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
223 N-2 -100 5 12% 508 55.0%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som NS mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
233NT Ö+1 -630 7 17% 515 53.3%973D86473E742 Kn62103EK964283
243NT V+1 -430 18 43% 533 52.9%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985