Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
14 V+1 -450 20 48% 20 48.0%2DKn53KDKn95Kn76 Kn85K9487310942
23NT V-1 50 38 90% 58 69.0%E32D10694KDKn76 D108749742D624
Rond 2, som ÖV mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
33 V= 140 19 45% 77 61.0%EK852Kn964K1065 D10432K1086KD24
44 V+1 650 16 38% 93 55.2%E1096D10652EK8K D8EK98D32DKn84
Rond 3, som ÖV mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
53NT S+1 -630 7 17% 100 47.6%Kn1032643Kn932Kn8 D4KD872D6D432
64 N-3 150 37 88% 137 54.3%ED763Kn107K4D74 KKn9493Kn865E95
Rond 4, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
72NT S= -120 11 26% 148 50.3%KKn10362KD6DKn94 9876K1087510983
84 V-1 -50 11 26% 159 47.2%D983EKDKn9KKn54 E10Kn9765287538
Rond 5, som NS mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
94 Ö-2 200 30 71% 189 49.9%D3K103Kn9843K104 E1098Kn766E8732
103NT N+1 630 11 26% 200 47.5%E1053D1032EKn1087 K5EKKn1082K7KD3
Rond 6, som NS mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
113NT N+3 490 35 83% 235 50.7%54E102EDKn9765Kn K982Kn683EKD76
124 S-2 -200 7 17% 242 47.9%832D8732K42D9 96KKn64D8EKn1072
Rond 7, som ÖV mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
135 V-1 -100 11 26% 253 46.2%D1086KDK107E842 K53254KDKn10963
146 Ö-3 -150 0 0% 253 42.9%EKD10854KD107D3 Kn10Kn73EKn32E852
Rond 8, som NS mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
154 Ö-2 100 27 64% 280 44.3%54K7E97DKn8754 76D432KKn3EK63
163NT V-2 200 38 90% 318 47.2%65ED8D98610764 D1043KKn976104D2
Rond 9, som NS mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
173 N+2 200 37 88% 355 49.6%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 N= 110 42 100% 397 52.4%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
193 N+1 170 31 74% 428 53.5%EK42DED106EKn54 DKn10975Kn72D1098
203NT V-2 200 37 88% 465 55.2%Kn64Kn763Kn865D3 E1072852K32E64
Rond 11, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
214 Ö+1 -150 26 62% 491 55.6%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
221NT N= 90 23 55% 514 55.5%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som NS mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
234 V-1 100 41 98% 555 57.4%973D86473E742 Kn62103EK964283
243NT V+2 -460 3 7% 558 55.3%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985