Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Rolf Bergström - Kristina Bengtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
14 V+1 450 22 52% 22 52.0%764E872642D53 EKD1093106E10EK8
22NT V+1 150 26 62% 48 57.0%KKn6KKn310753985 95E85EKKn8E1032
Rond 2, som NS mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
33 N-2 -100 27 64% 75 59.3%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
46 V= -1430 3 7% 78 46.2%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som NS mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
53NT S-2 -200 2 5% 80 38.0%EK98765K107K65 5EKn109E854E1097
62 Ö+1 -140 13 31% 93 36.8%2KD842E92Kn632 1085E65D1073K108
Rond 4, som ÖV mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
73NT S-1 100 22 52% 115 39.0%KKn10362KD6DKn94 9876K1087510983
84D N-1 100 26 62% 141 41.9%D983EKDKn9KKn54 E10Kn9765287538
Rond 5, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
92 Ö+1 -140 4 10% 145 38.3%D3K103Kn9843K104 E1098Kn766E8732
103NT S+1 630 11 26% 156 37.1%E1053D1032EKn1087 K5EKKn1082K7KD3
Rond 6, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
115 N-2 -100 2 5% 158 34.2%54E102EDKn9765Kn K982Kn683EKD76
121 V+3 -170 16 38% 174 34.5%832D8732K42D9 96KKn64D8EKn1072
Rond 7, som NS mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
133 N+2 200 37 88% 211 38.6%Kn942EKn75ED275 E73109864Kn9863
144 Ö-1 50 36 86% 247 42.0%9632K964Kn10976 D8754E29865K4
Rond 8, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
155 Ö-2 100 27 64% 274 43.5%54K7E97DKn8754 76D432KKn3EK63
162 Ö+1 -110 22 52% 296 44.0%65ED8D98610764 D1043KKn976104D2
Rond 9, som NS mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
173 N= 140 29 69% 325 45.5%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 Ö= -140 13 31% 338 44.7%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som NS mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
194 N+1 150 28 67% 366 45.8%EK42DED106EKn54 DKn10975Kn72D1098
205 Ö-2 200 37 88% 403 48.0%Kn64Kn763Kn865D3 E1072852K32E64
Rond 11, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
212 N-1 100 4 10% 407 46.1%D632D454D9873 10EK76ED108E1042
221NT N+1 -120 8 19% 415 44.9%K98E6542108653 E962KD7210987Kn
Rond 12, som ÖV mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
234 V= 620 28 67% 443 45.9%105KKn9D1085Kn1065 EKD84E752KnKD9
243NT V+1 430 24 57% 467 46.3%D10810Kn9764K1074 EK52E6EKD3D62