Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Sonja Christensson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
14 V+2 -480 0 0% 0 0.0%2DKn53KDKn95Kn76 Kn85K9487310942
22 N-4 -400 3 7% 3 3.5%E32D10694KDKn76 D108749742D624
Rond 2, som NS mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
33 Ö+1 -170 14 33% 17 13.3%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
44 Ö+1 -650 26 62% 43 25.5%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som ÖV mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
53NT S+1 -630 7 17% 50 23.8%Kn1032643Kn932Kn8 D4KD872D6D432
62 Ö= 110 18 43% 68 27.0%ED763Kn107K4D74 KKn9493Kn865E95
Rond 4, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
73 S+1 130 36 86% 104 35.4%52E4Kn7432E1086 ED4DKn93E5K752
84 Ö-1 50 31 74% 135 40.2%KKn742EKD1046E7 65381042D109632
Rond 5, som NS mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
93NT Ö-4 400 42 100% 177 46.9%D3K103Kn9843K104 E1098Kn766E8732
104 S+1 650 23 55% 200 47.7%E1053D1032EKn1087 K5EKKn1082K7KD3
Rond 6, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
113NT N= 400 12 29% 212 46.0%54E102EDKn9765Kn K982Kn683EKD76
124 Ö= -420 1 2% 213 42.3%832D8732K42D9 96KKn64D8EKn1072
Rond 7, som NS mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
133 V+1 -130 14 33% 227 41.6%Kn942EKn75ED275 E73109864Kn9863
144 Ö= -420 18 43% 245 41.7%9632K964Kn10976 D8754E29865K4
Rond 8, som NS mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
154 Ö-2 100 27 64% 272 43.2%54K7E97DKn8754 76D432KKn3EK63
161NT Ö+1 -120 17 40% 289 43.0%65ED8D98610764 D1043KKn976104D2
Rond 9, som NS mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
173 N+1 170 33 79% 322 45.1%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 Ö-1 50 33 79% 355 47.0%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som ÖV mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
192 N+1 -110 18 43% 373 46.8%9863E8433K732 75KKn1062K98546
203NT V= 600 30 71% 403 48.0%KD9853E104DKn85 KD9E10974K10972
Rond 11, som ÖV mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
213 N-3 300 36 86% 439 49.8%D632D454D9873 10EK76ED108E1042
221NT N+1 -120 8 19% 447 48.4%K98E6542108653 E962KD7210987Kn
Rond 12, som ÖV mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
232 V+1 140 10 24% 457 47.3%105KKn9D1085Kn1065 EKD84E752KnKD9
243NT V= 400 7 17% 464 46.1%D10810Kn9764K1074 EK52E6EKD3D62