Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Monica Mattsson - Gunilla Oredsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
14 V+1 450 22 52% 22 52.0%764E872642D53 EKD1093106E10EK8
23 V+1 130 21 50% 43 51.0%KKn6KKn310753985 95E85EKKn8E1032
Rond 2, som NS mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
34 V= -620 5 12% 48 38.0%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
46 V-1 100 41 98% 89 53.0%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
52NT S+2 180 14 33% 103 49.0%EK98765K107K65 5EKn109E854E1097
62 Ö= -110 24 57% 127 50.3%2KD842E92Kn632 1085E65D1073K108
Rond 4, som ÖV mot par 1, Göran Nyqvist - Pyttsi Flodqvist
73NT S+1 -630 1 2% 128 43.4%KKn10362KD6DKn94 9876K1087510983
83 N-1 50 18 43% 146 43.4%D983EKDKn9KKn54 E10Kn9765287538
Rond 5, som ÖV mot par 7, Willy Landgren - Bibi Jönsson
94 Ö-2 -200 12 29% 158 41.8%KKnED542K10DKn65 7654298ED7529
103NT N+1 -630 31 74% 189 45.0%DKn632D976E696 98744Kn9854542
Rond 6, som ÖV mot par 2, Milan Korac - Christina Leander
113NT N+3 -490 7 17% 196 42.5%Kn1076KD941041083 ED38753K29542
123 V= 140 16 38% 212 42.1%EKKnE105109753K3 D107549EKn68654
Rond 7, som ÖV mot par 8, Peter Moricz - Eva Olsberg
134 V= 130 28 67% 240 44.0%D1086KDK107E842 K53254KDKn10963
142 Ö+1 140 13 31% 253 43.1%EKD10854KD107D3 Kn10Kn73EKn32E852
Rond 8, som ÖV mot par 3, Kristi Meier - Per Nilsson
154 N= -130 7 17% 260 41.3%KD1098395D42109 EKn2EKn1086108652
163 S-3 150 34 81% 294 43.8%K981053EKn5EKn95 EKn7242K732K83
Rond 9, som NS mot par 9, Karin Andrée - Agneta Dunemark
175 V-1 50 18 43% 312 43.8%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 V= -140 13 31% 325 43.1%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som NS mot par 4, Sonja Christensson - Ulla Öberg
192 N+1 110 24 57% 349 43.8%EK42DED106EKn54 DKn10975Kn72D1098
203NT V= -600 12 29% 361 43.0%Kn64Kn763Kn865D3 E1072852K32E64
Rond 11, som ÖV mot par 10, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
213 Ö+2 150 16 38% 377 42.8%D632D454D9873 10EK76ED108E1042
223NT N-1 50 28 67% 405 43.9%K98E6542108653 E962KD7210987Kn
Rond 12, som NS mot par 5, Rolf Bergström - Kristina Bengtsson
234 V= -620 14 33% 419 43.4%973D86473E742 Kn62103EK964283
243NT V+1 -430 18 43% 437 43.4%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985