Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
14 V+1 -450 20 48% 20 48.0%2DKn53KDKn95Kn76 Kn85K9487310942
22NT V+1 -150 16 38% 36 43.0%E32D10694KDKn76 D108749742D624
Rond 2, som NS mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
34 V+1 -650 1 2% 37 29.3%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
45 Ö= -650 26 62% 63 37.5%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som NS mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
52NT S+3 210 16 38% 79 37.6%EK98765K107K65 5EKn109E854E1097
63 Ö-1 100 35 83% 114 45.2%2KD842E92Kn632 1085E65D1073K108
Rond 4, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
73NT N-2 -200 6 14% 120 40.7%52E4Kn7432E1086 ED4DKn93E5K752
83 V-3 150 40 95% 160 47.5%KKn742EKD1046E7 65381042D109632
Rond 5, som ÖV mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
92NT Ö-1 -100 21 50% 181 47.8%KKnED542K10DKn65 7654298ED7529
104 S+1 -650 19 45% 200 47.5%DKn632D976E696 98744Kn9854542
Rond 6, som ÖV mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
115 N= -400 30 71% 230 49.6%Kn1076KD941041083 ED38753K29542
123 Ö-2 -100 0 0% 230 45.5%EKKnE105109753K3 D107549EKn68654
Rond 7, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
134 N-2 200 39 93% 269 49.2%D1086KDK107E842 K53254KDKn10963
143 Ö-1 -50 6 14% 275 46.6%EKD10854KD107D3 Kn10Kn73EKn32E852
Rond 8, som NS mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
153 Ö= -140 3 7% 278 44.0%54K7E97DKn8754 76D432KKn3EK63
161NT Ö+1 -120 17 40% 295 43.8%65ED8D98610764 D1043KKn976104D2
Rond 9, som NS mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
174D N-1 -100 12 29% 307 42.9%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 V+1 -170 1 2% 308 40.6%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
194 N-2 100 36 86% 344 43.0%9863E8433K732 75KKn1062K98546
203NT V+1 630 40 95% 384 45.6%KD9853E104DKn85 KD9E10974K10972
Rond 11, som NS mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
213 Ö+2 -150 26 62% 410 46.4%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
223NT N-1 -50 14 33% 424 45.8%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som NS mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
233NT Ö+1 -630 7 17% 431 44.5%973D86473E742 Kn62103EK964283
243NT V+3 -490 0 0% 431 42.7%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985