Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Ingrid Wallin - Ann Lange

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
14D V+1 690 52.0 100% 52 100.0%E96Kn108731052E5 D102KD96EKKn6103
24 S+1 -650 25.0 48% 77 74.0%KKn4EK352109652 D865324976374
Rond 2, som NS mot par 16, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
34 N+1 450 21.0 40% 98 62.7%EDKn10874E3D434 95292EK1087K32
42 V+1 -140 29.0 56% 127 61.0%3Kn9E109752KD42 DKn97663864E96
Rond 3, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
52 N+3 150 21.0 40% 148 56.8%K4Kn2K85EK10875 DKn31085EDKn9DKn2
64 Ö+1 -650 7.0 13% 155 49.5%1063E7465Kn8532 D9875Kn2E10KD76
Rond 4, som NS mot par 13, Rolf Bergström - Christer Löfgren
75 V-1 100 39.0 75% 194 53.1%KDKnKn10948108432 10976E534ED976
84D S+1 690 50.0 96% 244 58.5%85K862DKn107575 E10EKn109739KKn63
Rond 5, som ÖV mot par 12, Lars Jarming - Monica Lannerud
93NT Ö= 600 11.0 21% 255 54.3%E9D8EKn10964D97 DKn6E9652EKKn84
106NT N= -1440 15.0 29% 270 51.8%KKn109768494398 532975D75D1062
Rond 6, som ÖV mot par 25, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
114 Ö-2 -100 20.0 38% 290 50.5%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
124 S= -130 30.5 59% 320.5 51.2%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som NS mot par 24, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
133 N-1 -100 10.0 19% 330.5 48.8%KKn10987D95KD102 642E653E76986
143 S-1 -50 22.0 42% 352.5 48.3%KD962EKKn105432 EDKn10764D10437D
Rond 8, som ÖV mot par 23, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
154 N= -620 43.0 83% 395.5 50.6%6542E7387Kn1086 97398E106432K5
161NT Ö= 90 19.0 37% 414.5 49.8%Kn7498765EK376 863EKKnKn94KD108
Rond 9, som NS mot par 21, Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors
174 Ö-1 50 34.0 65% 448.5 50.6%Kn10KnKn652ED10763 ED65532ED8342
183 N+4 260 0.0 0% 448.5 47.8%KDKn73E10472E109 E52K8EK9KD652
Rond 10, som NS mot par 20, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
193 S= 140 47.0 90% 495.5 50.1%Kn9764K642832Kn 103DKn953K65EK3
204 V-1 100 34.0 65% 529.5 50.8%DKn642DKn7310753 10DKn86E8654962
Rond 11, som NS mot par 19, Mona Andersson - Sonja Christensson
213 V+1 -170 19.0 37% 548.5 50.1%72KDKKn876D762 54EKn107322E854
223 N+2 200 22.0 42% 570.5 49.8%EKDKn8EKD1086Kn3 6492K107432EKn2
Rond 12, som NS mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
232 V+2 -130 14.0 27% 584.5 48.8%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
243 S= 140 28.0 54% 612.5 49.0%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965