Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Inga Derving - Ulla Nilborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
14 Ö-1 -50 14.0 27% 14 27.0%E96Kn108731052E5 D102KD96EKKn6103
24 S+1 -650 25.0 48% 39 37.5%KKn4EK352109652 D865324976374
Rond 2, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
34 N+1 450 21.0 40% 60 38.3%EDKn10874E3D434 95292EK1087K32
42 V+3 -200 10.0 19% 70 33.5%3Kn9E109752KD42 DKn97663864E96
Rond 3, som NS mot par 13, Rolf Bergström - Christer Löfgren
54 N+1 150 21.0 40% 91 34.8%K4Kn2K85EK10875 DKn31085EDKn9DKn2
65 V= -600 28.0 54% 119 38.0%1063E7465Kn8532 D9875Kn2E10KD76
Rond 4, som NS mot par 12, Lars Jarming - Monica Lannerud
75 Ö= -600 8.0 15% 127 34.7%KDKnKn10948108432 10976E534ED976
84D S-1 -100 13.0 25% 140 33.5%85K862DKn107575 E10EKn109739KKn63
Rond 5, som NS mot par 25, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
94 V= -620 29.0 56% 169 36.0%K872K103875332 10543Kn74KD21065
104 S+3 710 20.0 38% 189 36.2%D84Kn10K86KKn743 EEKD632EKn102E5
Rond 6, som ÖV mot par 24, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
113 Ö-2 -100 20.0 38% 209 36.4%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
123 N+1 -130 30.5 59% 239.5 38.2%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som NS mot par 23, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
132 N= 110 20.0 38% 259.5 38.2%KKn10987D95KD102 642E653E76986
145 N-1 -50 22.0 42% 281.5 38.5%KD962EKKn105432 EDKn10764D10437D
Rond 8, som NS mot par 21, Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors
154 N-1 -100 1.0 2% 282.5 36.1%EKD642DKn9ED72 KDKn108Kn105K5943
162 Ö-1 100 45.0 87% 327.5 39.2%E109D7652E9542 KD5210432D108Kn3
Rond 9, som NS mot par 20, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
173 Ö-1 50 34.0 65% 361.5 40.8%Kn10KnKn652ED10763 ED65532ED8342
183NT S+4 720 25.0 48% 386.5 41.2%KDKn73E10472E109 E52K8EK9KD652
Rond 10, som ÖV mot par 19, Mona Andersson - Sonja Christensson
192 S= -110 15.0 29% 401.5 40.5%ED2EDKn109710982 K851087E4D7654
201 V+3 170 44.0 85% 445.5 42.8%532E10531092KKn4 EK987K974KED8
Rond 11, som ÖV mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
213 Ö-2 -100 4.0 8% 449.5 41.1%KD83865D5KKn109 EKn109694E109433
226 S-1 50 38.0 73% 487.5 42.5%107Kn7543ED5K96 9532986D108754
Rond 12, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
231NT V+2 -150 8.0 15% 495.5 41.3%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
242 N-1 -50 7.0 13% 502.5 40.2%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965