Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Sonja Christensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Jan Clementsson - Lars Becklén
14 Ö-2 -100 3.0 6% 3 6.0%E96Kn108731052E5 D102KD96EKKn6103
24 S+1 -650 25.0 48% 28 27.0%KKn4EK352109652 D865324976374
Rond 2, som ÖV mot par 4, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
34 N+1 -450 31.0 60% 59 38.0%3DKn105Kn9Kn98765 K6K8764652ED10
43 V+2 200 42.0 81% 101 48.8%K5210754DKn3Kn73 E1084EKD82K1085
Rond 3, som NS mot par 11, Åke Lindström - Britt Lindberg
53NT S+2 660 41.0 79% 142 54.8%K4Kn2K85EK10875 DKn31085EDKn9DKn2
64 Ö+1 -650 7.0 13% 149 47.8%1063E7465Kn8532 D9875Kn2E10KD76
Rond 4, som NS mot par 5, Rutger Persson - Claes Nilsson
75 Ö-1 100 39.0 75% 188 51.7%KDKnKn10948108432 10976E534ED976
84 S-1 -50 16.0 31% 204 49.1%85K862DKn107575 E10EKn109739KKn63
Rond 5, som ÖV mot par 21, Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors
94 V+1 650 37.0 71% 241 51.6%E9D8EKn10964D97 DKn6E9652EKKn84
104 S+3 -710 32.0 62% 273 52.6%KKn109768494398 532975D75D1062
Rond 6, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
113 V-2 100 32.0 62% 305 53.5%DKn764108K108532 9EKn52EKn632D86
123NT V+1 -430 31.2 60% 336.2 54.0%E108E92K43D1076 DKn3Kn63ED52E85
Rond 7, som ÖV mot par 7, Agneta Johansson - Lars Svensson
132 N+1 -140 16.0 31% 352.2 52.2%D10982DKn843EKn3 E53KKn74K102754
144 S= -420 5.0 10% 357.2 49.2%952EKn2KKn53987 K8398765E10846
Rond 8, som ÖV mot par 1, Susanne Levin - Lotta Lundberg
155 N+1 -680 1.0 2% 358.2 46.1%6542E7387Kn1086 97398E106432K5
162 N-2 100 27.0 52% 385.2 46.4%Kn7498765EK376 863EKKnKn94KD108
Rond 9, som ÖV mot par 8, Jan Schneider - Ester Schneider
172 Ö-1 -50 18.0 35% 403.2 45.8%K3KD1087K10KKn85 98742E9649749
183NT N+4 -720 27.0 52% 430.2 46.1%864752D653Kn87 109DKn963Kn108443
Rond 10, som NS mot par 2, Inga Derving - Ulla Nilborn
192 S= 110 37.0 71% 467.2 47.4%Kn9764K642832Kn 103DKn953K65EK3
201 V+3 -170 8.0 15% 475.2 45.8%DKn642DKn7310753 10DKn86E8654962
Rond 11, som ÖV mot par 9, Ingrid Wallin - Ann Lange
213 V+1 170 33.0 63% 508.2 46.6%KD83865D5KKn109 EKn109694E109433
223 N+2 -200 30.0 58% 538.2 47.1%107Kn7543ED5K96 9532986D108754
Rond 12, som NS mot par 3, Jane Brändemar - Nina Nilsson
23Pass 41.0 79% 579.2 48.5%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
242 N+2 170 45.0 87% 624.2 50.1%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965