Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Jane Brändemar - Nina Nilsson
14 Ö= 420 47.0 90% 47 90.0%E96Kn108731052E5 D102KD96EKKn6103
26D S-1 200 52.0 100% 99 95.0%KKn4EK352109652 D865324976374
Rond 2, som NS mot par 10, Jan Clementsson - Lars Becklén
34 N+2 480 34.0 65% 133 85.0%EDKn10874E3D434 95292EK1087K32
44 V-1 100 45.0 87% 178 85.5%3Kn9E109752KD42 DKn97663864E96
Rond 3, som NS mot par 4, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
53NT S+3 690 52.0 100% 230 88.4%K4Kn2K85EK10875 DKn31085EDKn9DKn2
62 S= 110 46.0 88% 276 88.3%1063E7465Kn8532 D9875Kn2E10KD76
Rond 4, som ÖV mot par 11, Åke Lindström - Britt Lindberg
73NT V+2 660 50.0 96% 326 89.4%43762EKKn9763Kn E852KD8D1052K5
84 Ö= 420 47.0 90% 373 89.5%KD92DEK2ED1082 Kn764354864394
Rond 5, som ÖV mot par 26, Inger Hermansson - Anita Ekberg
93NT Ö+2 660 42.0 81% 415 88.6%E9D8EKn10964D97 DKn6E9652EKKn84
102 S+3 -200 50.0 96% 465 89.3%KKn109768494398 532975D75D1062
Rond 6, som ÖV mot par 6, Marianne Falck - Hanna Söderberg
114D S-2 300 50.0 96% 515 89.9%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
123 Ö-3 -150 26.0 50% 541 86.6%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som NS mot par 16, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
132 N= 110 20.0 38% 561 82.8%KKn10987D95KD102 642E653E76986
145 S-3 -150 1.0 2% 562 77.1%KD962EKKn105432 EDKn10764D10437D
Rond 8, som ÖV mot par 7, Agneta Johansson - Lars Svensson
154 N+1 -650 27.0 52% 589 75.4%6542E7387Kn1086 97398E106432K5
162 Ö= 110 33.0 63% 622 74.6%Kn7498765EK376 863EKKnKn94KD108
Rond 9, som NS mot par 1, Susanne Levin - Lotta Lundberg
173 Ö-1 50 34.0 65% 656 74.1%Kn10KnKn652ED10763 ED65532ED8342
186NT S+1 1470 48.0 92% 704 75.1%KDKn73E10472E109 E52K8EK9KD652
Rond 10, som ÖV mot par 8, Jan Schneider - Ester Schneider
193 Ö= 110 43.0 83% 747 75.5%ED2EDKn109710982 K851087E4D7654
204 V-2 -200 1.0 2% 748 71.8%532E10531092KKn4 EK987K974KED8
Rond 11, som NS mot par 2, Inga Derving - Ulla Nilborn
213 Ö-2 100 48.0 92% 796 72.8%72KDKKn876D762 54EKn107322E854
226 S-1 -50 14.0 27% 810 70.7%EKDKn8EKD1086Kn3 6492K107432EKn2
Rond 12, som ÖV mot par 9, Ingrid Wallin - Ann Lange
232 V+2 130 38.0 73% 848 70.8%E1079764KKn7K106 K452E10842DKn42
243 S= -140 24.0 46% 872 69.8%E103K496E108743 D9657658542KKn