Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Ulf Schjånberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 9, Ingrid Wallin - Ann Lange
14D V+1 -690 0.0 0% 0 0.0%5E42D843KD976 KKn8743597Kn842
24 S+1 650 27.0 52% 27 26.0%EKn1075EKKn84EKKn 1097D9862D10D83
Rond 2, som NS mot par 3, Jane Brändemar - Nina Nilsson
34 N+3 510 45.0 87% 72 46.3%EDKn10874E3D434 95292EK1087K32
44D N-2 -500 6.0 12% 78 37.8%3Kn9E109752KD42 DKn97663864E96
Rond 3, som ÖV mot par 10, Jan Clementsson - Lars Becklén
53NT S+2 -660 11.0 21% 89 34.4%852KD971042964 E10976E6437633
64 Ö-2 -200 2.0 4% 91 29.3%KKD10853843E94 EKn4296KDKn97210
Rond 4, som ÖV mot par 26, Inger Hermansson - Anita Ekberg
75 Ö= 600 44.0 85% 135 37.3%43762EKKn9763Kn E852KD8D1052K5
84D S= -590 8.0 15% 143 34.5%KD92DEK2ED1082 Kn764354864394
Rond 5, som ÖV mot par 5, Rutger Persson - Claes Nilsson
93NT Ö= 600 11.0 21% 154 33.0%E9D8EKn10964D97 DKn6E9652EKKn84
106 S+1 -1460 8.0 15% 162 31.2%KKn109768494398 532975D75D1062
Rond 6, som ÖV mot par 19, Mona Andersson - Sonja Christensson
113 V-2 -100 20.0 38% 182 31.8%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
123NT V+1 430>a 31.2 60% 213.2 34.2%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som ÖV mot par 6, Marianne Falck - Hanna Söderberg
134 N-3 300 50.0 96% 263.2 38.9%D10982DKn843EKn3 E53KKn74K102754
144 S-1 50 30.0 58% 293.2 40.3%952EKn2KKn53987 K8398765E10846
Rond 8, som NS mot par 15, Judit Derzsi-Jalgard - Carin Ohlson
153NT N+2 660 42.0 81% 335.2 43.0%EKD642DKn9ED72 KDKn108Kn105K5943
162 Ö+1 -140 12.0 23% 347.2 41.8%E109D7652E9542 KD5210432D108Kn3
Rond 9, som ÖV mot par 7, Agneta Johansson - Lars Svensson
174 Ö-3 -150 0.0 0% 347.2 39.3%K3KD1087K10KKn85 98742E9649749
183NT S+4 -720 27.0 52% 374.2 40.0%864752D653Kn87 109DKn963Kn108443
Rond 10, som NS mot par 1, Susanne Levin - Lotta Lundberg
194 V+1 -150 1.0 2% 375.2 38.0%Kn9764K642832Kn 103DKn953K65EK3
204 V-1 100 34.0 65% 409.2 39.4%DKn642DKn7310753 10DKn86E8654962
Rond 11, som ÖV mot par 8, Jan Schneider - Ester Schneider
214 S-3 300 42.0 81% 451.2 41.3%KD83865D5KKn109 EKn109694E109433
224 N= -420 18.0 35% 469.2 41.0%107Kn7543ED5K96 9532986D108754
Rond 12, som ÖV mot par 2, Inga Derving - Ulla Nilborn
231NT V+2 150 44.0 85% 513.2 43.0%E1079764KKn7K106 K452E10842DKn42
242 N-1 50 45.0 87% 558.2 44.8%E103K496E108743 D9657658542KKn