Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Sven Grahn - Wiveca Lindström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
12NT N+2 -180 27.0 52% 27 52.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
22 Ö-1 -50 15.0 29% 42 40.5%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som NS mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
31NT N+1 120 1.0 2% 43 27.7%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
44 V= -620 24.0 46% 67 32.2%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
53 Ö+2 -200 42.0 81% 109 42.0%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
61 Ö= -70 6.3 12% 115.3 37.0%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som NS mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
71NT N-1 -100 8.0 15% 123.3 33.9%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
83 V+2 -150 3.0 6% 126.3 30.4%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som ÖV mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
92 S+2 -170 6.0 12% 132.3 28.3%E104D92964D1093 Kn10876DKn32EK54
104 N= -130 24.0 46% 156.3 30.1%7432K734EKD86 D1098DKn94D10974
Rond 6, som ÖV mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
112 V= 110 22.0 42% 178.3 31.2%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
123NT N-1 100 41.0 79% 219.3 35.2%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som NS mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
133 V= -140 1.0 2% 220.3 32.6%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
144 V= -420 6.0 12% 226.3 31.1%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som ÖV mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
156 S+1 -1460 27.0 52% 253.3 32.5%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
164 Ö-1 -100 14.0 27% 267.3 32.2%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som NS mot par 21, Anders Olsson - Sten Ahlgren
171NT V+3 -180 6.0 12% 273.3 31.0%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
183 N-1 -100 19.0 37% 292.3 31.3%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
19Pass 29.0 56% 321.3 32.6%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
204 V= -620 3.0 6% 324.3 31.3%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
212NT S-2 -200 21.0 40% 345.3 31.7%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
224 V= -620 6.0 12% 351.3 30.8%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
233 N-1 -100 38.0 73% 389.3 32.7%9874D74K107532 E953K5EK86Kn96
245 Ö+1 -480 9.0 17% 398.3 32.0%1065DEK54E10832 832Kn108632KDKn7