Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
13NT N+1 430 45.0 87% 45 87.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
22 V-1 50 37.0 71% 82 79.0%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som NS mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
32 S+2 170 22.0 42% 104 66.7%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
44 V+1 -650 9.0 17% 113 54.2%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som NS mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
54 Ö+1 -450 15.0 29% 128 49.2%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
63 S= 110 23.9 46% 151.9 48.7%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som ÖV mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
71NT N= -90 37.0 71% 188.9 51.9%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
83 Ö-1 -50 24.0 46% 212.9 51.1%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som ÖV mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
94 S-1 50 44.0 85% 256.9 54.9%E104D92964D1093 Kn10876DKn32EK54
105 S-1 100 46.0 88% 302.9 58.2%7432K734EKD86 D1098DKn94D10974
Rond 6, som NS mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
112 V+2 -170 4.0 8% 306.9 53.6%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
121NT N+2 150 47.0 90% 353.9 56.7%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som ÖV mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
13Pass 43.0 83% 396.9 58.7%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
144 S-1 50 22.0 42% 418.9 57.5%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
156 N+1 1460 25.0 48% 443.9 56.9%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163 Ö= -140 31.0 60% 474.9 57.1%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som NS mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
173 V-2 100 39.0 75% 513.9 58.1%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
183 S= 140 46.0 88% 559.9 59.8%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
192NT N-3 -150 3.0 6% 562.9 56.9%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
204 V-2 200 48.0 92% 610.9 58.7%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
213NT N-2 -200 21.0 40% 631.9 57.8%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
224 N-1 -50 42.0 81% 673.9 58.9%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
233NT S-2 200 40.0 77% 713.9 59.7%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
245D Ö+1 750 50.0 96% 763.9 61.2%EDKn98741075974 K32EKKn964D965