Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 49, Louise Grandinsson - Christina Leander
12NT N+2 -180 27.0 52% 27 52.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
22 V= 110 29.0 56% 56 54.0%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som ÖV mot par 36, Tommy Lööf - Thore Lindström
31 S+2 -140 48.0 92% 104 66.7%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 Ö= 620 28.0 54% 132 63.5%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som NS mot par 53, Marianne Forsberg - Tor Holmberg
54 Ö+1 -450 15.0 29% 147 56.6%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
63NT N+2 460 49.9 96% 196.9 63.2%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som NS mot par 57, Susanne Levin - Kristina Bengtsson
72 S+1 140 37.0 71% 233.9 64.3%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
85D Ö-2 300 52.0 100% 285.9 68.8%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 42, Lars Jarming - Monica Lannerud
92 S+1 140 33.0 63% 318.9 68.1%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
104 N= 130 28.0 54% 346.9 66.7%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som ÖV mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
113 V-1 -50 11.0 21% 357.9 62.5%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
121NT N+1 -120 16.0 31% 373.9 59.9%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som NS mot par 52, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
133 N-1 -100 6.0 12% 379.9 56.2%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
143 S= 140 42.0 81% 421.9 58.0%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som NS mot par 41, Anita Persson - Grete Derand
156 N= 1430 11.0 21% 432.9 55.5%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
166 Ö-3 300 51.0 98% 483.9 58.2%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Nina Nilsson
171NT V= -90 21.0 40% 504.9 57.1%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
183 Ö-1 50 28.0 54% 532.9 56.9%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 55, Jan Schneider - Ester Schneider
19Pass 29.0 56% 561.9 56.9%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
204 V= -620 3.0 6% 564.9 54.4%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som ÖV mot par 39, Agneta Dunemark - Anita Ekberg
213NT N-1 100 16.0 31% 580.9 53.2%753KKn105D1074ED E109687485Kn964
225 N-2 100 17.0 33% 597.9 52.3%Kn109D8439543EKn E5432EKn975210K
Rond 12, som ÖV mot par 54, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
233 V-2 -200 4.0 8% 601.9 50.4%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244D Ö+2 790 52.0 100% 653.9 52.5%EDKn98741075974 K32EKKn964D965