Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Kerstin Degermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
12NT N+3 -210 22.0 42% 22 42.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
22 V-2 -100 6.0 12% 28 27.0%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som ÖV mot par 21, Anders Olsson - Sten Ahlgren
32 S+2 -170 30.0 58% 58 37.3%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
43 Ö-4 -400 0.0 0% 58 28.0%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
54 Ö+2 -480 0.0 0% 58 22.4%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
64 S= 130 35.3 68% 93.3 30.0%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som ÖV mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
72 S+2 -170 8.0 15% 101.3 27.9%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
83D V+1 570 52.0 100% 153.3 36.9%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som NS mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
94 S-1 -50 8.0 15% 161.3 34.4%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
103 N= 110 14.0 27% 175.3 33.7%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som NS mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
112 V= -110 30.0 58% 205.3 35.9%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
123NT N= 600 52.0 100% 257.3 41.2%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som NS mot par 15, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
133 V-3 300 45.0 87% 302.3 44.8%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
144 V= -420 6.0 12% 308.3 42.4%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
156 N= 1430 11.0 21% 319.3 41.0%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
166 Ö-2 200 45.0 87% 364.3 43.9%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som ÖV mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
172 N= -90 16.0 31% 380.3 43.1%KKnD64KDKn7D1086 963E10894EKn932
184 Ö-2 -100 16.0 31% 396.3 42.4%763EKKn10975D63 Kn1026EKn97109652
Rond 10, som NS mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
192 N= 110 39.0 75% 435.3 44.2%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
204 Ö-2 200 48.0 92% 483.3 46.5%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
213NT N-1 -100 36.0 69% 519.3 47.6%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
223 V= -140 30.0 58% 549.3 48.1%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som NS mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
233 V= -140 31.0 60% 580.3 48.6%9874D74K107532 E953K5EK86Kn96
245 V= -450 21.0 40% 601.3 48.2%1065DEK54E10832 832Kn108632KDKn7