Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Agneta Dunemark - Anita Ekberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 40, Monica Lessing - Birgit Larsson
13NT N-1 -50 4.0 8% 4 8.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
22 V-1 50 37.0 71% 41 39.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Nina Nilsson
32 S+2 -170 30.0 58% 71 45.7%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 V+1 650 43.0 83% 114 55.0%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som ÖV mot par 56, Britt Lindberg - Åke Lindström
53 Ö+3 170 8.0 15% 122 47.0%EK97D4D8732D9 8643KKn97EK109E
63NT N-1 50 38.5 74% 160.5 51.5%EK87985K32DKn6 32K76432Kn5432
Rond 4, som NS mot par 36, Tommy Lööf - Thore Lindström
72NT N= 120 30.0 58% 190.5 52.4%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
84D V-1 100 39.0 75% 229.5 55.2%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 54, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
91 S+1 110 22.0 42% 251.5 53.8%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
103 N+1 130 28.0 54% 279.5 53.8%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som ÖV mot par 49, Louise Grandinsson - Christina Leander
113 V= 140 36.0 69% 315.5 55.2%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
123NT N-1 100 41.0 79% 356.5 57.2%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som ÖV mot par 42, Lars Jarming - Monica Lannerud
133 S+1 -170 24.0 46% 380.5 56.3%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
143 S= -140 10.0 19% 390.5 53.6%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som NS mot par 37, Lotta Lundberg - Christina Niskanen
156 N+1 1460 25.0 48% 415.5 53.3%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163NT Ö= -600 22.0 42% 437.5 52.6%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som ÖV mot par 58, Göran Nyqvist - Peter Perulf
172D Ö-3 -500 0.0 0% 437.5 49.5%KKnD64KDKn7D1086 963E10894EKn932
184 S-2 200 42.0 81% 479.5 51.2%763EKKn10975D63 Kn1026EKn97109652
Rond 10, som ÖV mot par 41, Anita Persson - Grete Derand
194 N-3 150 49.0 94% 528.5 53.5%843K84106KDKn95 D5EKn732D94324
203NT Ö-2 -200 4.0 8% 532.5 51.2%EKED7637K9765 1098432Kn10E10424
Rond 11, som NS mot par 51, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
213NT N-1 -100 36.0 69% 568.5 52.0%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
225 N-2 -100 35.0 67% 603.5 52.7%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 38, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
234 V-3 -300 2.0 4% 605.5 50.6%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244 V+1 450 31.0 60% 636.5 51.0%EDKn98741075974 K32EKKn964D965