Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
13NT N+1 430 45.0 87% 45 87.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
23 S= 140 51.0 98% 96 92.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
33 S+2 -200 10.0 19% 106 68.0%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 V= 620 28.0 54% 134 64.5%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som NS mot par 15, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
54 Ö+1 -450 15.0 29% 149 57.4%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
63 N+1 130 35.3 68% 184.3 59.2%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
72 S+1 140 37.0 71% 221.3 60.9%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
83 Ö-3 150 47.0 90% 268.3 64.5%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
93 S= 140 33.0 63% 301.3 64.3%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
103 S+1 130 28.0 54% 329.3 63.3%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som NS mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
111NT V-2 100 47.0 90% 376.3 65.7%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
121NT N+1 120 36.0 69% 412.3 66.0%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som ÖV mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
132 V-1 -100 38.0 73% 450.3 66.5%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
143 V+1 170 38.0 73% 488.3 67.0%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som NS mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
156 N+1 1460 25.0 48% 513.3 65.7%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163NT Ö-1 100 38.0 73% 551.3 66.2%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som NS mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
173 N-2 -100 15.0 29% 566.3 64.0%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
184 S-1 -100 19.0 37% 585.3 62.5%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 21, Anders Olsson - Sten Ahlgren
192 N= 110 39.0 75% 624.3 63.2%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
202 Ö+1 -140 18.0 35% 642.3 61.8%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som ÖV mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
213NT S-4 400 52.0 100% 694.3 63.6%753KKn105D1074ED E109687485Kn964
224 V+1 650 51.0 98% 745.3 65.1%Kn109D8439543EKn E5432EKn975210K
Rond 12, som ÖV mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
234D S-6 1700 52.0 100% 797.3 66.7%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
242 V+3 200 15.0 29% 812.3 65.1%EDKn98741075974 K32EKKn964D965