Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Lennart Hammarholm - Anita Gullberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
13NT N+1 430 45.0 87% 45 87.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
22 V= -110 23.0 44% 68 65.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 15, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
32 S+2 -170 30.0 58% 98 63.0%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 Ö= 620 28.0 54% 126 60.8%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som ÖV mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
56 Ö-1 -50 1.0 2% 127 49.0%EK97D4D8732D9 8643KKn97EK109E
65 S-2 100 48.8 94% 175.8 56.5%EK87985K32DKn6 32K76432Kn5432
Rond 4, som NS mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
72 S= 110 21.0 40% 196.8 54.1%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
83 Ö-2 100 39.0 75% 235.8 56.8%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
91 S+2 140 33.0 63% 268.8 57.4%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
104 S= 130 28.0 54% 296.8 57.1%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
113 N-2 -100 36.0 69% 332.8 58.2%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
121NT N+2 150 47.0 90% 379.8 60.8%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som ÖV mot par 21, Anders Olsson - Sten Ahlgren
133 N+1 -170 24.0 46% 403.8 59.7%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
144 V-1 -50 18.0 35% 421.8 57.9%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som NS mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
156NT N+1 1470 41.0 79% 462.8 59.3%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163 Ö= -140 31.0 60% 493.8 59.4%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som NS mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
173 N-1 -50 29.0 56% 522.8 59.2%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
183 Ö-1 50 28.0 54% 550.8 58.9%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
192 N+1 140 47.0 90% 597.8 60.5%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
203 V= -140 18.0 35% 615.8 59.2%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
213NT N-3 -300 6.0 12% 621.8 57.0%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
224 S-1 -50 42.0 81% 663.8 58.1%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
234D Ö= 790 49.0 94% 712.8 59.7%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244 Ö+1 450 31.0 60% 743.8 59.7%EDKn98741075974 K32EKKn964D965