Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Anita Olofsson - Mona Berge

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 26, Lennart Hammarholm - Anita Gullberg
13NT N+1 -430 7.0 13% 7 13.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
22 V= 110 29.0 56% 36 34.5%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som ÖV mot par 2, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
32 S+2 -170 30.0 58% 66 42.3%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 Ö= 620 28.0 54% 94 45.2%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som ÖV mot par 9, Sven Grahn - Wiveca Lindström
53 Ö+2 200 10.0 19% 104 40.0%EK97D4D8732D9 8643KKn97EK109E
61 Ö= 70 45.7 88% 149.7 48.0%EK87985K32DKn6 32K76432Kn5432
Rond 4, som ÖV mot par 3, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
72 S+1 -140 15.0 29% 164.7 45.3%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
83 Ö-3 -150 5.0 10% 169.7 40.9%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som ÖV mot par 10, Stig Unoson - Ulla Öberg
92NT Ö-1 -100 34.0 65% 203.7 43.6%E104D92964D1093 Kn10876DKn32EK54
102 Ö= 110 51.0 98% 254.7 49.0%7432K734EKD86 D1098DKn94D10974
Rond 6, som ÖV mot par 4, Anitha Lindgren - Marian Krook
113 Ö= 140 36.0 69% 290.7 50.8%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
122NT N= -120 16.0 31% 306.7 49.2%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som NS mot par 11, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
132 N+1 140 21.0 40% 327.7 48.5%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
144D V= -590 0.0 0% 327.7 45.0%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som ÖV mot par 5, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
156 N= -1430 41.0 79% 368.7 47.3%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
166 Ö-2 -200 7.0 13% 375.7 45.1%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som ÖV mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
173 N-1 50 23.0 44% 398.7 45.1%KKnD64KDKn7D1086 963E10894EKn932
183 S-1 100 33.0 63% 431.7 46.1%763EKKn10975D63 Kn1026EKn97109652
Rond 10, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
193 N-1 -50 18.0 35% 449.7 45.5%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
203 V-2 200 48.0 92% 497.7 47.8%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
213NT S-2 -200 21.0 40% 518.7 47.4%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
225D N-2 -300 11.0 21% 529.7 46.2%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 7, Willy Landgren - Bibi Jönsson
234 V-1 -100 10.0 19% 539.7 45.0%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
243 V+2 200 15.0 29% 554.7 44.4%EDKn98741075974 K32EKKn964D965