Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Lars Friberg - Bengt Rickenstedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
12NT N+2 180 25.0 48% 25 48.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
22 V+1 -140 13.0 25% 38 36.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som NS mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
32 S+2 170 22.0 42% 60 38.3%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
44 V+1 -650 9.0 17% 69 33.0%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som NS mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
53NT Ö+2 -460 2.0 4% 71 27.2%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
63 S+1 130 35.3 68% 106.3 34.0%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som NS mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
72 S-1 -100 8.0 15% 114.3 31.3%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
82 V+2 -130 8.0 15% 122.3 29.2%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som ÖV mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
93 S-1 50 44.0 85% 166.3 35.4%E104D92964D1093 Kn10876DKn32EK54
104 S= -130 24.0 46% 190.3 36.5%7432K734EKD86 D1098DKn94D10974
Rond 6, som NS mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
112 V= -110 30.0 58% 220.3 38.5%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
122NT S-1 -100 11.0 21% 231.3 37.0%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
132 N= 110 18.0 35% 249.3 36.8%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
144 S-2 -100 24.0 46% 273.3 37.5%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som NS mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
154 N+3 710 8.0 15% 281.3 36.0%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163NT Ö+3 -690 1.0 2% 282.3 33.9%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
173 N-1 50 23.0 44% 305.3 34.5%KKnD64KDKn7D1086 963E10894EKn932
183 Ö-1 -50 24.0 46% 329.3 35.1%763EKKn10975D63 Kn1026EKn97109652
Rond 10, som ÖV mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
193 N= -140 5.0 10% 334.3 33.8%843K84106KDKn95 D5EKn732D94324
202 Ö+2 170 41.0 79% 375.3 36.0%EKED7637K9765 1098432Kn10E10424
Rond 11, som NS mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
212NT Ö-2 100 44.0 85% 419.3 38.4%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
224 N-1 -50 42.0 81% 461.3 40.3%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 15, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
233 Ö+1 170 29.0 56% 490.3 41.0%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244 Ö+2 480 43.0 83% 533.3 42.8%EDKn98741075974 K32EKKn964D965