Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » måndag 20/4 scratch 2015-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 20/4 scratch 2015-04-20

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Karin Sjögren - Louise Nordlindh

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
13NT N+1 -430 3.0 9% 3 9.0%9732Kn62743873 D4E97DKn1096K95
22NT Ö= 120 15.0 47% 18 28.0%842KDKD53ED85 EKD31085439893
Rond 2, som NS mot par 37, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
32 Ö-3 300 32.0 100% 50 52.0%EDKn8KD10986Kn83 962E852K42D76
42 Ö= -110 10.0 31% 60 46.8%7974ED764KKn74 E84KKn532Kn10D98
Rond 3, som NS mot par 38, Erwin Wilhelm - Jan Öhman
56D Ö-2 300 5.0 16% 65 40.6%EKDKn97KDKn7545 853D987K1082E10
62NT S= 120 8.0 25% 73 38.0%9K963DKn5421042 K10873102EK9KDKn
Rond 4, som NS mot par 39, Agneta Johansson - Ulf Pernvi
73NT V+1 -630 13.0 41% 86 38.4%3KKn7310432K653 DKn9521082D7658
81 V+2 -140 2.0 6% 88 34.4%K6K7EDKn4Kn8762 E95D643983295
Rond 5, som ÖV mot par 40, Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg
96 N+1 -1010 1.0 3% 89 30.9%Kn109742Kn3210826 E85659654Kn1095
106 S+1 -1390 3.3 10% 92.3 28.8%KD73K76765387 10942Kn109854393
Rond 6, som NS mot par 41, Gunilla Wallin - Elsie Hägg
115D V-2 300 1.0 3% 93.3 26.5%EK954D109KD854 D1076373KKn4E102
122NT V= -120 14.0 44% 107.3 27.9%Kn109632K1053E94 K74D843E87686
Rond 7, Frirond
13  - 12.1 38% 119.4 28.7%E854EKn107454Kn9 DKn6KD8K9762105
14  - 12.1 38% 131.5 29.4%94K1085K1064K106 K3ED4DKn9853Kn5
Rond 8, som NS mot par 31, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
152 S+1 110 21.0 66% 152.5 31.8%874EK1076D72K10 6532D2EKKn9632
166 V-1 100 27.0 84% 179.5 35.1%63D10739542987 4254EK3D105432
Rond 9, som NS mot par 32, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
173NT Ö= -400 0.0 0% 179.5 33.0%ED210942Kn987K4 K63E8710543Kn52
185 S= 650 27.0 84% 206.5 35.8%DKn63E10976D1083 EDKn97EK10543K2
Rond 10, som NS mot par 33, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
194 Ö= -620 4.0 13% 210.5 34.6%75325432Kn7642 KD2K65496E953
204 N= 620 26.0 81% 236.5 37.0%ED985ED8Kn9626 K732Kn102E104395
Rond 11, som NS mot par 34, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
214 S+2 680 15.0 47% 251.5 37.4%EKn8D10698DKn1074 6EKKn753EK4E93
225 V-1 100 25.0 78% 276.5 39.3%1086964D1087465 743EKn8EK965K9
Rond 12, som ÖV mot par 35, Anita Olofsson - Monica Wester
231NT Ö= 90 13.0 41% 289.5 39.3%D10E972Kn104Kn1096 KKn75D8E986D54
245 N-3 150 2.0 6% 291.5 38.0%KKn972K874325K ED64DKnD93E832