Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som ÖV mot par U6, Björn Bermsjö - Lottie Lundmark | ||||||||
1 | 3 N+2 | -150 | 56.3 | 15% | 56.3 | 15.0% | E54ED87KD9742 | DKn106K9542E1085 |
2 | 3NT S-5 | 500 | 379.0 | 98% | 435.3 | 56.5% | ED2E86373E1054 | 1093102KKn1096D97 |
Rond 2, som ÖV mot par U8, Ingegärd Andersson - Susanne Hammar | ||||||||
3 | 5D S-1 | 100 | 347.0 | 89% | 782.3 | 67.3% | E9432E1096106K9 | KDKn75843DKn984 |
4 | 4 N-1 | 100 | 235.0 | 61% | 1017.3 | 65.8% | DKn3KKn3K97K762 | 986ED10762DKn85 |
Rond 3, som NS mot par U10, Annika Reuter - Solweig Pettersson | ||||||||
5 | 2 N-2 | -200 | 23.0 | 6% | 1040.3 | 53.8% | 105KKn742982ED3 | DKn43D5E5109875 |
6 | 4 N-1 | -50 | 74.0 | 19% | 1114.3 | 48.0% | DKn6432KKn10KEKD | E9D1084Kn1097432 |
Rond 4, Frirond | ||||||||
7 | - | 195.7 | 50% | 1310 | 48.3% | EKD4104DKn6DKn83 | Kn53D87E8210974 | |
8 | - | 195.7 | 50% | 1505.7 | 48.5% | 92DKn8KD2E10942 | 739732EKn1063K7 | |
Rond 5, som NS mot par U1, Inger Nygård - Cecilia Mörner | ||||||||
9 | 5D V-1 | 200 | 163.0 | 42% | 1668.7 | 47.8% | K976ED85KD965 | E8432K73108747 |
10 | 2NT S-1 | -100 | 176.0 | 45% | 1844.7 | 47.5% | K876E10858KKn108 | DKn3K63D3E7642 |
Rond 6, som ÖV mot par U3, Svante WÃ¥ngberg - Lars Haglund | ||||||||
11 | 1 V+3 | 170 | 267.0 | 69% | 2111.7 | 49.5% | DKn4K42E109D1098 | E9763Kn5K83K53 |
12 | 3 V= | 140 | 159.0 | 41% | 2270.7 | 48.8% | EKnDKn1097475434 | K109653E65KnD87 |
Rond 7, som NS mot par U5, Sture Nordlinder - Yvonne Nordlinder | ||||||||
13 | 3 N= | 110 | 294.0 | 76% | 2564.7 | 50.8% | E107421097643Kn7 | 83K73EKD5K952 |
14 | 4 S+2 | 480 | 369.0 | 95% | 2933.7 | 54.0% | EKD105D1083Kn294 | Kn86E92D98EKKn3 |
Rond 8, som ÖV mot par U7, Leif Eliasson - Annika Haaga | ||||||||
15 | 3 Ö+1 | 170 | 257.0 | 66% | 3190.7 | 54.8% | E104EK875362K4 | 9Kn64E109398632 |
16 | 4 V-1 | -100 | 104.0 | 27% | 3294.7 | 53.1% | DKn632D1034K1087 | 109EK9875K105D5 |
Rond 9, som ÖV mot par U14, Örjan Svensson - Arne Johansson | ||||||||
17 | 3 Ö-1 | -50 | 120.6 | 31% | 3415.3 | 51.8% | ED73K10873EKDKn | K9532952D9864 |
18 | 3D V-3 | -500 | 0.0 | 0% | 3415.3 | 48.9% | E1083ED8232764 | K52Kn1064KKn10Kn95 |
Rond 10, som NS mot par U11, Sune Sundholm - Ingvar Holmér | ||||||||
19 | 2 N= | 110 | 70.0 | 18% | 3485.3 | 47.3% | K1062K4EKn103K64 | 74EKn8763K86109 |
20 | 4 Ö= | -620 | 242.0 | 62% | 3727.3 | 48.0% | 432Kn1075EKnKn764 | 987K7632KD953 |
Rond 11, som ÖV mot par U13, Per Bergstén - Bengt Hallgren | ||||||||
21 | 2 N+1 | -140 | 172.0 | 44% | 3899.3 | 47.8% | K65D64KKn87DKn9 | 9843E9832D953 |
22 | 5 S= | -450 | 166.0 | 43% | 4065.3 | 47.6% | 626D8643108532 | 983E98532KnK74 |
Rond 12, som NS mot par U2, Kent Wäppling - Else-Marie Wäppling | ||||||||
23 | 1NT V= | -90 | 310.0 | 80% | 4375.3 | 49.0% | E75K874102EK82 | 94Kn1096K1097643 |
24 | 1NT S+1 | 120 | 321.0 | 83% | 4696.3 | 50.4% | 97653E54Kn2Kn102 | DKn4D63KD1093E4 |