Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Lars Jarming - Monica Lannerud

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 49, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
13NT Ö-1 50 20 48% 20 48.0%109865210443875 7KD872KKn85EDKn
22 N-1 -100 16 38% 36 43.0%DKn7ED75443KD4 E532109KDKn7272
Rond 2, som NS mot par 48, Per Boberg - Kerstin Boberg
34 V= -620 11 26% 47 37.3%D1082D1041092542 4KKn5ED87531087
44 Ö= -620 25 60% 72 43.0%964K99ED98532 Kn83D7521087432
Rond 3, som NS mot par 47, Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin
54 Ö-2 100 34 81% 106 50.6%KD864D73E6523 Kn29574KKn98762
61NT V+2 -150 18 43% 124 49.3%K1076D10763E1097 843292EKKn5253
Rond 4, som NS mot par 46, Lars G Svensson - Greger Jonsson
72 N+2 130 27 64% 151 51.4%E957KD10754D82 KDKn86Kn96462Kn9
84 N+1 450 27 64% 178 53.0%EDKn10975108D942 K432EK96103E83
Rond 5, som ÖV mot par 45, Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman
92 S+2 -170 18 43% 196 51.9%E103D3D109875310 DKn874262KKn654
103 Ö+2 200 5 12% 201 47.9%E10985EKD107E73 K632987D64392
Rond 6, som ÖV mot par 44, Louise Grandinsson - Christina Leander
114 S= -420 32 76% 233 50.5%5432DKn10597632 696KD76432DKn10
124 S= -620 6 14% 239 47.4%Kn6ED74D105K1097 K82KKn98624D84
Rond 7, som ÖV mot par 43, Ester Schneider - Dennis Alsensjö
133NT V+2 660 15 36% 254 46.5%K4108310984DKn65 E9EKDEK7K7432
142 V+2 170 8 19% 262 44.6%109EKn104210985Kn8 E4KD753EDD765
Rond 8, som NS mot par 42, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
151NT S+1 120 33 79% 295 46.9%KKn10874853D1093 52ED95KKn9EK76
163NT S+2 460 42 100% 337 50.2%664EK976210982 EKn82K95104EK65
Rond 9, som NS mot par 41, Richard Korse - Olov Hägerfors
176 S-1 -50 3 7% 340 47.6%EK94388654326 2EKDKn103KDKn10ED
183NT V+4 -520 7 17% 347 45.9%KKn87Kn105Kn52K93 5434276DKn10852
Rond 10, som ÖV mot par 52, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
193 Ö+1 130 24 57% 371 46.5%EK9963E1087655 1076542K52KKnD7
204 Ö= 620 8 19% 379 45.1%KD9832EKD84109 E71053D4KKn6542
Rond 11, som NS mot par 51, Karin Andrée - Agneta Dunemark
214 N+1 650 24 57% 403 45.7%K75KD87KD73D5 ED1094210KKn7642
221NT Ö+1 -120 29 69% 432 46.8%964Kn53KD87443 K873104E102KD96
Rond 12, som NS mot par 50, Stig Unoson - Eva Olsberg
234 V-1 100 39 93% 471 48.8%1073Kn10748542K10 D5D85KKn7E9873
242D Ö-3 500 40 95% 511 50.7%97EK97KKn8KKn75 E82D5107654E93